Rise of the Ronin na nowym gameplayu! Ekskluzywny RPG dla PS5 wygląda kapitalnie i budzi skojarzenia z wielkim hitem

Rise of the Ronin

State of Play trwa w najlepsze, a podczas dzisiejszej konferencji Sony postanowiło omówić ponad 15 gier. Jedną z nich okazało się Rise of the Ronin, które dostało dziś nowy gameplay. Ukazany materiał wygląda rewelacyjnie i u wielu graczy budzi skojarzenia z hitowym Ghost of Tsushima połączonym z kilkoma innymi grami.

Gameplay z Rise of the Ronin na State of Play 2024

Gameplay z Rise of the Ronin na State of Play 2024

Rise of the Ronin to jedna z najlepiej zapowiadających się gier zmierzających wyłącznie na PlayStation 5. Produkcja będzie RPG-iem z otwartym światem i zręcznościowym stylem walki. Akcja gry będzie miała miejsce w Japonii, a jak potwierdzono jeszcze w grudniu – w trakcie zabawy odwiedzimy aż trzy miasta: Yokohomę, Edo (obecnie Tokio) oraz Kioto.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Potencjalny hit studia Team Ninja na nowym gameplayu zaprezentowanym na State of Play wręcz błyszczy, pokazując nowe lokacje i starcia z przeciwnikami. Na dzisiejszej konferencji twórcy dodatkowo nieco opowiedzieli o swojej grze, przybliżając jej założenia graczom. Z nowości dowiedzieliśmy się, że protagonista będzie mógł wspinać się po dachach niczym Eizo z Assassin’s Creed, co nada produkcji dynamizmu.

System walki będzie niezwykle rozbudowany; postawy przeciwników będzie można przełamywać, a także wykorzystywać wiele różnych taktyk. Co ciekawe, do naszej dyspozycji zostanie oddana nie tylko broń biała, a także np. broń przypominająca współczesny miotacz ognia. Nawiązywane w trakcie rozgrywki relacje z postaciami mają mieć ogromny wpływ na fabułę, a to sugeruje, że Rise of the Ronin będzie mogło poszczycić się sporą regrywalnością.

Rise of the Ronin zadebiutuje już 22 marca 2024 roku. Gra trafi wyłącznie na PlayStation 5, ale niewykluczone, że z czasem pojawi się również na PC tak jak większość innych gier Sony w ostatnim czasie. A Wam jak podoba się najnowszy materiał zaprezentowany na State of Play 2024? Czekacie na tę produkcję? Jak zawsze napiszcie w komentarzach poniżej!

Źródło: PlayStation

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.