Rise of the Ronin na gameplayach! Pierwsze wrażenia są zaskakująco pozytywne

Rise of the Ronin

Tego samego dnia co Dragon’s Dogma 2 na konsolach PS5 debiutować będzie najnowsza gra od Team Ninja, czyli Rise of the Ronin. Pozycja skrojona wręcz idealnie dla fanów samurajskich klimatów. Dokładnie dziś spadło embargo na pierwsze wrażenia z tej produkcji i jak na razie są one zaskakująco pozytywne.

Rise of the Ronin to niezwykle ciekawa produkcja, choć nie pozbawiona wad

Rise of the Ronin — pierwsze wrażenia NX Gamer

Materiały opisujące pierwsze wrażenia z rozgrywki Rise of the Ronin ujawniają, że mowa o całkiem interesującej produkcji, która faktycznie stanowi połączenie marek takich jak NiOh czy Assassin’s Creed. Dziennikarze wskazują, że dużym plusem tej produkcji jest jej fabuła, która stanowi krok w przód w stosunku do poprzednich gier od Team Ninja. Wszystko to dodatkowo opakowane jest w otwarty świat, który dodaje pozycji większego uroku, choć nie każdy podziela to zdanie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pod względem mechanicznym mowa o sporych inspiracjach marką NiOh, lecz o większej dynamice względem wspomnianego cyklu. Nie braknie też możliwości skrytobójstw, bardziej krwawych ataków oraz korzystania z elementów otoczenia, aby stać się bardziej śmiercionośnym. Istotnym elementem starć jest także parowanie, które pozwoli nie tylko skutecznie wybijać przeciwników z rytmu, ale wyprowadzać potężniejsze ataki.

Rise of the Ronin — pierwsze wrażenia GameSpot

Rozgrywka bywa wymagająca, choć — tak jak zostało to wspomniane — w grze istnieje opcja wyboru trudności. Jakkolwiek kontrowersyjna decyzja by to nie była, tak dzięki temu gra zdaje się przystępniejsza dla niedzielnych graczy.

Warto też podkreślić, że Rise of the Ronin oferować będzie trzy tryby wydajności, mimo że nie jest to pozycja zachwycająca graficznie. Stylistycznie została ona upodobniona do serii NiOh (co nie powinno dziwić) ze wszystkimi tego zaletami, ale też i wadami.

Ostatecznie więc gra zapowiada się dobrze i może dać dużo frajdy, ale pod warunkiem, że będziemy pamiętać o jej pewnych mankamentach. Jakie więc będą ostateczne recenzje Rise of the Ronin? Tego dowiemy się za niewiele ponad tydzień. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.