Rise of the Ronin przypomina Ghost of Tsushima. Sony zadbało o „exa” na PS5 od twórców Ninja Gaiden

Rise of the Ronin

Wrześniowe State of Play przyniosło kilka nowych zapowiedzi, a jedną z nich jest Rise of the Ronin – dopiero co zapowiedziana produkcja od Team Ninja, na którą Sony załatwiło sobie całkowitą ekskluzywność. Możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun przygody, który jest niesamowicie klimatyczny.

REKLAMA

Rise of the Ronin najambitniejszą grą Team Ninja

Rise of the Ronin – trailer

Rise of the Ronin jest RPG-iem akcji, w którym trafimy do Kraju Kwitnącej Wiśni. Akcja została osadzona pod koniec 300-letniego okresu Edo, a więc końcówce XIX wieku, kiedy to Japonię prześladowały m.in. represyjne władze i śmiertelne choroby. W opanowaniu krytycznej sytuacji nie pomagał również coraz większy nacisk Zachodu.

Team Ninja chce podkreślić dramaturgię, szykując bardzo angażującą, przepełnioną negatywnymi emocjami czy zwrotami akcji historię dla swojej społeczności. Po Ninja Gaiden czy NiOh od tych samych deweloperów Rise of the Ronin będzie pierwszym tytułem stawiającym największy nacisk na opowieść, oferując nam nawet wybory wpływające na fabułę.

Sprawdź też: Najlepsze gry na telefon

Rise of the Ronin trafi wyłącznie na konsole PlayStation 5, a premiera produkcji jest zapowiedziana na 2024 rok, więc na grę poczekamy jeszcze szmat czasu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!