Roblox wreszcie dostępny na PS4 i PS5! Jedna z najpopularniejszych gier zawitała na konsolach Sony

Roblox na PS4 i PS5

Jedną z bardziej popularnych gier w ostatnich latach jest Roblox, który pierwotnie debiutował w 2006 roku na PC. Miesięcznie do produkcji tej zagląda ponad 200 milionów graczy, co bezapelacyjnie jest znakomitym rezultatem. Od wczoraj liczby te mogą się zwiększyć, bo tytuł ten wreszcie zawitał na konsolach PlayStation 4 i 5.

Roblox na PS4 i PS5 w końcu dostępny dla graczy!

Roblox — zwiastun premierowy na PS4 i PS5

Zgodnie z niedawnymi obietnicami, od wczoraj Roblox jest oficjalnie dostępny na konsolach PS4 i PS5. Oznacza to, że wszyscy zainteresowani tą pozycją mogą ją pobierać na swoje sprzęty bez żadnych dodatkowych opłat z PS Store. Do tej pory włodarze japońskiego przedsiębiorstwa obawiali się udostępniać ten tytuł ze względu na obawę przed wystawianiem najmłodszych graczy na nieodpowiednie treści, które czasem pojawiają się w grze.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w czerwcu przez Jima Ryana Sony załagodziło swoje zasady dotyczące dostosowywania treści dla najmłodszych. W efekcie tego tak kanciasta produkcja pozwalająca na niemal nieograniczoną kreatywność jest wreszcie dostępna na PlayStation.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Warto też wspomnieć, że Japończycy od pewnego czasu współpracowali z producentami gry, by doprowadzić do premiery Robloxa na sprzęcie Japończyków. Jak widać, sztuka ta się im udała, a gracze mogą wreszcie cieszyć się dostępem do tej wyjątkowej pozycji. Zamierzacie dać szansę temu kwadratowemu sandboxowi? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.