Rockstar wyłącza jedną z lubianych funkcji GTA Online! Xbox One i PlayStation 4 są u kresu możliwości

GTA V Trevor, Franklin i Michael

Xbox One oraz PlayStation 4 oficjalnie zadebiutowały ponad 10 lat temu i już w momencie premiery nie wyróżniały się najwydajniejszymi podzespołami. Studio Rockstar nie zamierza rezygnować z aktualizowania GTA Online, jednak obie konsole nie dysponują już zapasem mocy obliczeniowej. Z tego powodu podjęto decyzję o wyłączeniu jednej z lubianych funkcji.

GTA V i GTA Online na XONE i PS4 zostaną pozbawione Edytora Rockstar

Edytor Rockstar trafił w ręce graczy w 2015 roku i przez lata umożliwiał oraz edytowanie nagrań rozgrywki z GTA V oraz GTA Online. Niestety, posiadacze Xbox One oraz PlayStation 4 niebawem stracą do niego dostęp. Wyłączenie edytora zaplanowano na 20 lutego br.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oficjalnym powodem podanym przez twórców ma być niedostateczna moc obliczeniowa konsol poprzedniej generacji. Wyłączenie funkcjonalności ma pozwolić na dalsze aktualizowanie sieciowego trybu.

Gracze mają jeszcze miesiąc na ocalenie swoich filmów poprzez przesłanie ich na platformę YouTube. W tym celu deweloperzy opublikowali krótką instrukcję.

W pierwszej kolejności należy przejść do galerii dostępnej w Edytorze Rockstar i zaznaczyć nagrania, które chcemy wyeksportować. Jeżeli użytkownicy nie mają podpiętego konta YouTube, będą mogli zalogować się na nie w tym momencie. Po zaakceptowaniu polityki prywatności oraz ustawieniu tytułu filmu rozpocznie się przesyłanie wybranych materiałów.

Źródło: Rockstar Support

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.