Młode pokolenia nie chce kupować konsol? Były szef Xboxa twierdzi, że telefony i PC są atrakcyjniejsze

PS5 Xbox Series X

Mimo upływu lat konsole zdają się jednymi z najpopularniejszych narzędzi do grani. Nawet jeśli niektórzy sądzą, że rynek tych sprzętów sięga sufitu, tak nadal jest on zawieszony naprawdę wysoko. Niektórzy jednak uważają, że rynek maszynek do grania jakie znamy do tej pory, się kończy, a wszystko przez coraz młodsze pokolenia rozpoczynające swoją przygodę z wirtualną zabawą.

Peter Moore uważa, że młodsze pokolenia niekoniecznie będą wybierać konsole, jako formę rozrywki

ps5 nintendo switch oled zelda xbox series x
PS5, Nintendo Switch, Xbox Series X

W podobnym (choć nie dokładnie takim samym) tonie wypowiada się Peter Moore, czyli były szef marki Xbox. Twierdzi on, że tzw. pokolenie Z coraz częściej porzuca konsole, bo przyzwyczajone jest do nieco innego rodzaju konsumowania treści. Jego zdaniem teraz coraz częściej rozrywka przenosi się z „salonu do sypialni”, a urządzenia przeznaczone tylko do jednego rodzaju zabawy są po prostu nieatrakcyjne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Generacja Z nadchodzi i mówi: Dlaczego muszę wydawać cztery lub pięć stów na niestandardowy sprzęt do gier, skoro mam smartfona, komputer PC lub Mac i mogę tam robić rzeczy za pomocą całkiem przyzwoitego kontrolera?

Peter Moore

Oczywiście Moore nie twierdzi, że rynek konsolowy skończy się natychmiast. Uważa on po prostu, że faktycznie możemy być świadkami swoistego zmierzchu, choć wszystko zależeć będzie od włodarzy Nintendo, Sony oraz Microsoftu. To właśnie oni powinni zastanawiać się, co może zachęcić nowych graczy do zakupu kolejnych konsol.

Ciężko stwierdzić, czy Moore ma racje i jak ostatecznie wyglądać będzie rynek konsol w perspektywie kilku następnych lat. Pewne jest natomiast, że przyzwyczajenia kolejnych pokoleń graczy różnią się od siebie i to, co dziś uznawane jest za oznakę jakości, za kilka lat może być traktowane jako coś „przestarzałego”.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.