Saints Row rozczarował, ale sprzedaje się dobrze — na temat gry wypowiedział się szef Embracer Group

Saint's Row

Najnowsza odsłona Saints Row nie spełniła pokładanych w grze nadziei, przez co można było spotkać się z masą mieszanych, często niezbyt przychylnych opinii. Inaczej wygląda to jednak w kontekście sprzedaży. Na temat gry wypowiedział się szef Embracer Group.

REKLAMA

Sprzedaż Saints Row cieszy, opinie zawodzą

Saints Row
Saints Row

Premiera Saints Row w sierpniu była jednym z większych wydarzeń miesiąca w growym świecie. Kontynuacja tej dużej serii nie była jednak tym, czego oczekiwali fani i krytycy na całym świecie. Mieszane oceny wskazują na mocno przeciętną jakość produktu, a sam szef Embracer Group przyznał, że jest całą sytuacją mocno zawiedziony:

Liczyłem na lepsze przyjęcie gry. To było mocno mieszane. Jest sporo rzeczy, które można by o niej powiedzieć — osobiście jestem szczęśliwy, widząc wielu graczy i fanów szczęśliwych, a jednocześnie jestem również przygnębiony, na widok niezadowolonych fanów, dlatego jest to trudne.

Lars Wingefors, prezes Embracer Group

Zobacz też: Pad do PC – najlepsze modele

Rzeczywistość jest w tym wypadku dość… dziwna. Saints Row mimo wszystko osiąga dobre wyniki finansowe, znajduje swoje miejsce w różnych rankingach sprzedażowych i ewidentnie wielu graczy dało i wciąż daje tej produkcji szansę. Finansowo gra się zapewne wybroni. Gorzej z zaufaniem społeczności, która być może nie rzuci się na kolejną odsłonę tak chętnie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!