Scrylight nawiedzi Wasze domy. Gra będzie w stanie majstrować przy światłach i dzwonkach do drzwi

Scrylight

Scrylight to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat. Wykorzystując technologię znaną z Pokemon Go, gra będzie w stanie zafundować nam horror w naszym własnym domu. Albo nad morzem lub w teatrze.

Scrylight – ciekawy projekt horroru AR

Zwiastun Scrylight

Scrylight działa na podstawie technologii Niantic Lightship, która umożliwia budowę prawdziwych światów AR. Oznacza to, że gra zaoferuje nam polowanie na duchy w rozszerzonej rzeczywistości.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie produkcji, rodzaj zjaw zależy od miejsca, w którym przebywamy. W pobliżu wybrzeża spotkamy więc upiornych piratów czy żeglarzy, a w teatrze natkniemy się na ducha jednego z aktorów.

Najbardziej przerażające wydaje się jednak wykorzystanie domowych, inteligentnych urządzeń. Dzięki temu tytuł doda sporo klimatu za pomocą zabawy przy smart światłach czy dzwonkach do drzwi.

Warto zaznaczyć, że Scrylight zostanie wydany na smartfony z systemami Android oraz iOS. Twórcy zaznaczają również, iż inteligentne urządzenia są opcjonalne i nie będą zbierać z nich danych.

Jeżeli chodzi natomiast o rozgrywkę, ta skupi się na zdobywaniu zaufania danego bytu, co pozwoli nam na odesłanie go do zaświatów i przejście do sprawy kolejnego ducha. Poszczególne lokacje będą strzeżone przez bossów.

Zabawa będzie możliwa dla maksymalnie trzech graczy, a gra zostanie wyposażona w trzy różne tryby widzenia. Mowa o perspektywie standardowej, noktowizyjnej lub też termowizyjnej.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Scrylight ma zadebiutować jeszcze w 2023 roku. Szczegóły dostępu do wersji alpha/beta gry zostały omówione na jej stronie. Przypomnijmy jeszcze tylko, że wkrótce będzie można dołożyć się do fundowania rozwoju projektu na Kickstarterze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.