Porównanie Sea of Thieves na XSX i PS5! Jak radzi sobie piracka gra Microsoftu na konsoli Sony?

Sea of Thieves PS5 i Xbox Series X

W ramach zupełnie nowej strategi wydawniczej Microsoftu na konkurencyjnych sprzętach, a więc PS5 i Nintendo Switch debiutowało kilka produkcji, dotychczas zarezerwowanych tylko dla Xboxów. Wymienić tutaj można m.in. Hi-Fi Rush, Inkulinati czy Sea of Thieves. Ostatnia ze wskazanych pozycji zadebiutuje za niewiele ponad tydzień, ale już teraz możemy zobaczyć porównanie, jak prezentuje się ta piracka przygoda na konsolach najnowszej generacji.

Porównanie wersji Sea of Thieves na PS5 i Xbox Series X

Porównanie wersji Sea of Theives na PS5 i Xbox Series X i S

Przygotowana przez Digital Foundry analiza porównawcza wersji Sea of Thieves na PS5 i Xbox Series X pokazuje, że Rare włożyło sporo pracy w doprowadzenie wersji na konsole Sony do jak najlepszego stanu. Co ciekawe, pod względem cieni i odległości rysowania PlayStation 5 radzi sobie nieco lepiej niż Xbox Series X. Cienie wyglądają po prostu ostrzej, podobnie rysowanie roślinności na większym dystansie, które prezentuje się dokładniej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pod kątem rozdzielczości oraz wydajności obie konsole radzą sobie bardzo podobnie i ewentualne spadki klatek oraz framerate’u występują w bardzo podobnych miejscach. Co bardzo ważne, oba sprzęty są w stanie uruchomić Sea of Theives w 2160p w standardowym trybie graficznym. Jest to więc bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zwracają uwagę akurat na tę kwestię.

Xbox Game Pass gry na 2 osoby - Sea of Thieves
Sea of Thieves

Na razie Digital Foundry nie było w stanie sprawdzić, jak Sea of Thieves radzi sobie na PS5 w przypadku trybu 120 FPS, zważywszy na fakt, że sprawdzana przez redakcję wersja nie miała jeszcze takiej opcji. Zapewne dopiero po premierze będzie nam dane się o tym przekonać.

Koniec końców trzeba uczciwie przyznać, że pierwsza w historii Rare gra na PS5 została przez nich wykonana niezwykle dobrze. Pole do poprawek oczywiście jest, choć jak na dzisiejsze standardy jest tego mało. Ostateczne efekty prac deweloperów będziemy mogli ocenić dopiero po premierze portu na konsole Sony, który odbędzie się 30 kwietnia 2024 roku.

Źródło: YouTube: Digital Foundry

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.