SEGA kasuje projekt Hyenas! Firma szuka oszczędności i widocznie to nie koniec zmian

Hyenas

Hyenas pierwszy raz został zaprezentowany kilka lat temu jako nowy projekt od twórców serii Total War i od samego początku prezentował się nawet całkiem interesująco. Od pewnego czasu jednak o grze było stosunkowo cicho, co raczej nie napawało oczekujących graczy optymizmem. Obawy niektórych osób okazały się uzasadnione, bo SEGA zdecydowała się ostatecznie zamknąć ten projekt.

SEGA anulowała pracę nad projektem Hyenas, a także kilkoma innymi, niezapowiedzianymi produkcjami

Hyenas — zwiastun

W opublikowanym przez SEGĘ oświadczeniu, w którym firma poruszyła temat niższej rentowności w ostatnim czasie, znalazła się informacja, że projekt Hyenas został ostatecznie anulowany. Powodem tego jest przede wszystkim chęć reform w strukturach korporacji, które mają na celu poprawić jej funkcjonowanie, a tym samym osiągane zyski.

Odpowiadając na niższą rentowność europejskiego regionu, dokonaliśmy analizy ofert tytułów w każdej europejskiej bazie deweloperskiej. W wyniku tego anulujemy grę „HYENAS” i kilka niezapowiedzianych tytułów, które znajdują się w fazie rozwoju. W związku z tym dokonamy odpisów aktualizujących wartości tworzonych produkcji.

SEGA

Osoby, których los produkcji od Creative Assembly nie za bardzo interesuje, mogą zwrócić uwagę na zwrot „kilka niezapowiedzianych tytułów”. Oczywiście na razie nie dowiemy się dokładnie o jakie pozycje chodzi, ale jasno wskazuje to na fakt, iż SEGA od pewnego czasu przygotowywała kilka zupełnie nowych projektów.

SEGA
SEGA

To jednak nie koniec oszczędności, jakie zdecydowało się powziąć japońskie przedsiębiorstwo, znalazła się także wzmianka o wdrożeniu planu redukcji kosztów stałych w kilku spółkach. Co ciekawe, będą one skoncentrowane na właśnie na Creative Assembly i na potrzeby tego korporacja jest gotowa „ponieś jednorazowe wydatki związane z redukcją wydatków stałych”.

Ciężko stwierdzić jednoznacznie, co może kryć się pod takim stwierdzeniem, jednak niektórzy upatrują w tym nadchodzących zwolnień, które nie ominą firm skupionych wokół twórców serii Total War.

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Mimo tego SEGA stara się dość optymistycznie spoglądać w przyszłość i nawet spodziewane straty na poziomie 14,3 mld jenów (ok. 421 mln złotych) mają w tym nie przeszkodzić. W komunikacie przedsiębiorstwo zapewnia, że nadal ma w zanadrzu „kilka nowych tytułów”, z czego wiele z nich to „główne IP”. Premier tychże gier powinniśmy spodziewać się w okolicach trzeciego kwartału roku finansowego 2024, czyli w stosunkowo niedługiej przyszłości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.