Która franczyza Segi sprzedaje się najlepiej? Król jest tylko jeden

Sonic the Hedgehog 2

Dziś informowaliśmy, że Sonic Frontiers jest najlepiej sprzedającą się grą o Sonicu od momentu przejścia tej serii do 3D. To jednak nie koniec informacji dostarczonych ostatnio przez Segę. Na tej samej konferencji przedstawiono również łączne dane sprzedażowe dla wszystkich kluczowych franczyz japońskiej firmy.

Najważniejsze franczyzy Segi. Sonic znacznie wyprzedza resztę pod względem łącznej liczby sprzedanych kopii

Sega Reveals Lifetime Totals Units for its Key Franchise 🎮

✅️ Persona franchise sold 17M
✅️Yakuza sold 20M
✅️Total War sold 38M
✅️Sonic 1.4B https://t.co/CDf8VEZovr pic.twitter.com/zndB9BcpVW

— HazzadorGamin,Dragon of Dojima (@HazzadorGamin) May 8, 2023

Sega Reveals Lifetime Totals Units for its Key Franchise 🎮

✅️ Persona franchise sold 17M
✅️Yakuza sold 20M
✅️Total War sold 38M
✅️Sonic 1.4B https://t.co/CDf8VEZovr pic.twitter.com/zndB9BcpVW

— HazzadorGamin,Dragon of Dojima (@HazzadorGamin) May 8, 2023

Cóż, w tym przypadku nie może być zaskoczenia. Najlepiej sprzedającą się franczyzą Segi jest Sonic, o którym kolejne gry z serii są wydawane nieprzerwanie od 1991 roku. Łącznie pojawiły się one w domach aż 1,4 miliarda nabywców.

Niezbyt wiele osób spodziewało się natomiast, że na drugim miejscu zestawienia znajdzie się cykl strategii Total War. Tymczasem udało mu się wyprzedzić trzecią Yakuzę aż o 18 milionów sprzedanych sztuk, co jest dosyć imponującym wynikiem. Ostatnią pozycję wśród najważniejszych franczyz Segi zajęła z kolei seria Persona, która rozeszła się w liczbie 17 milionów kopii.

Zobacz też: Ranking najlepszych kart graficznych

Przepaść pomiędzy Soniciem a kolejną marką Segi jest więc naprawdę ogromna. Nie ma co się temu za bardzo dziwić – przez lata niebieski jeż stał się wręcz symbolem popkultury, który już dawno temu wykroczył poza świat samych gier.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.