Senua’s Saga: Hellblade 2 omówione na Gamescomie 2023! Szykujcie portfele, bo to chyba będzie hit

Senua's Saga: Hellblade 2

Już Hellblade: Senua’s Sacrifice odbiło się sporym echem w środowisku growym. Tymczasem wiele wskazuje na to, że druga część serii przebije osiągnięcia poprzedniczki i zabierze nas w jeszcze głębsze zakamarki ludzkiej świadomości. A przynajmniej na to wskazuje omówienie Hellblade 2, z którym zapoznaliśmy się dziś na Gamescomie 2023.

Senua’s Saga: Hellblade 2 na Gamescomie 2023 – omówienie

Xbox na Gamescomie 2023 – zapis live

Na początku Senua’s Saga: Hellblade 2 przywitało się z Gamescomem krótkim zwiastunem, który widzieliśmy już wcześniej. Gra generalnie sprawia wrażenie „monumentalnej” – podobne odczucia mogą towarzyszyć graczom przy okazji ogrywania Shadow of the Colossus.

Podczas tegorocznych targów w Kolonii nie to było jednak najważniejsze. Pokaz Hellblade 2 skupiał się bowiem na ujęciach zza kulis oraz wysłuchaniu twórców. Z ich słów można dowiedzieć się, jak poważnie podchodzą do tworzenia gry.

W porównaniu do pierwszej części serii druga skupi się bardziej na pokazaniu urojeń psychotycznych na przyziemnym, bliższym społeczeństwu poziomie. Deweloperzy opisują tę kwestię jako interesującą do stawienia czoła oraz bardzo ważną dla całej produkcji.

Możemy liczyć więc na to, że narracja w Hellblade 2 będzie stała na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o główną bohaterkę – tytułową Senuę – rzecz jasna nadal słyszy ona głosy i ma unikatowe dla siebie wizje. Różnicą jest podejście pracowników Ninja Theory, którzy odkryli, jak sprawić, aby jej perspektywa działała na jej korzyść.

Co warte wspomnienia, wszystkie lokacje w grze pochodzą z prawdziwego świata. Producenci dokładnie sfotografowali różne miejsca, aby następnie mogły się one doczekać wiernego odwzorowania.

Hellblade 2 posiada większy budżet oraz pracuje nad nim więcej osób. Twórcy chcą jednak zachować swoją dawną filozofię, która narodziła się wraz z pierwszą odsłoną serii.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Xbox Series X

Z opisu Ninja Theory wynika więc, że Senua’s Saga: Hellblade 2 będzie grą bardzo unikatową i taką, która zapełni na rynku bardzo istotną lukę. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż tylko czekać na debiut tej świetnie zapowiadającej się produkcji. Przypomnijmy, że zostanie wydana na PC oraz Xboxy Series X|S, trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.