Senua’s Saga: Hellblade II na nowym materiale. Twórcy chwalą się zaawansowanymi animacjami twarzy

Senua’s Saga: Hellblade II

Senua’s Saga: Hellblade II zapowiada się jako jedna z najciekawszych nadchodzących premier. Pierwsza część serii została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i pod pewnymi względami można ją uznać za rewolucyjną. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie z jej następczynią, a składać się na to mają m.in. niezwykle zaawansowane animacje twarzy.

Senua’s Saga: Hellblade II z animacjami twarzy w czasie rzeczywistym

State of Unreal – Senua’s Saga: Hellblade II | GDC 2023

Ninja Theory chce wyciągnąć jak najwięcej z technologicznych możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5. Sugeruje na to chociażby ostatni film, który pojawił się na kanale studia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na materiale możemy zauważyć tytułową bohaterkę gry, Senuę. Skupia się on konkretnie na animacjach jej twarzy, które – jak przyznają deweloperzy – są tworzone w czasie rzeczywistym.

Przesuwamy granice animacji twarzy w czasie rzeczywistym w Senua’s Saga: Hellblade II, jak pokazano na GDC 2023 z Unreal Engine.

Ninja Theory

Zobacz też: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Coraz to kolejne nagrania z Senua’s Saga: Hellblade II rzeczywiście sprawiają wrażenie, że gra ma szanse na przesunięcie granic technologicznych jeszcze dalej. Prawdziwość tego stwierdzenia poznamy jednak dopiero po premierze produkcji, a jej data jest jeszcze niestety nieznana. Pewnym pocieszeniem są plotki wskazujące, że tytuł ten zostanie wydany jeszcze w 2023 roku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2339 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.