Senua’s Saga: Hellblade II na nowym materiale. Twórcy chwalą się zaawansowanymi animacjami twarzy

Senua’s Saga: Hellblade II

Senua’s Saga: Hellblade II zapowiada się jako jedna z najciekawszych nadchodzących premier. Pierwsza część serii została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i pod pewnymi względami można ją uznać za rewolucyjną. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie z jej następczynią, a składać się na to mają m.in. niezwykle zaawansowane animacje twarzy.

Senua’s Saga: Hellblade II z animacjami twarzy w czasie rzeczywistym

State of Unreal – Senua’s Saga: Hellblade II | GDC 2023

Ninja Theory chce wyciągnąć jak najwięcej z technologicznych możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5. Sugeruje na to chociażby ostatni film, który pojawił się na kanale studia.

Na materiale możemy zauważyć tytułową bohaterkę gry, Senuę. Skupia się on konkretnie na animacjach jej twarzy, które – jak przyznają deweloperzy – są tworzone w czasie rzeczywistym.

Przesuwamy granice animacji twarzy w czasie rzeczywistym w Senua’s Saga: Hellblade II, jak pokazano na GDC 2023 z Unreal Engine.

Ninja Theory

Zobacz też: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Coraz to kolejne nagrania z Senua’s Saga: Hellblade II rzeczywiście sprawiają wrażenie, że gra ma szanse na przesunięcie granic technologicznych jeszcze dalej. Prawdziwość tego stwierdzenia poznamy jednak dopiero po premierze produkcji, a jej data jest jeszcze niestety nieznana. Pewnym pocieszeniem są plotki wskazujące, że tytuł ten zostanie wydany jeszcze w 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.