Seria Assassin’s Creed doczeka się odświeżeń! CEO Ubisoftu potwierdza, że nadchodzą remaki

Assassin's Creed Infinity

Seria Assassin’s Creed na przestrzeni wielu lat dość mocno się zmieniła, a starsze odsłony dość niekiedy zdążyły się dość mocno i poważnie zestarzeć. Okazuje się jednak, że Ubisoft ma wobec swojej najbardziej kasowej marki bardzo, ale to bardzo ambitne plany, które obejmują nie tylko tworzenie nowych odsłon, ale odświeżanie tych nieco starszych. Więcej na ten temat postanowił opowiedzieć sam CEO Ubisoftu.

Ubisoft zaskoczy graczy remakami klasycznych odsłon Assassin’s Creed

Assassin's Creed Black Flag
Assassin’s Creed Black Flag

Yves Guillemont w jednej z ostatnich rozmów opublikowanych na stronie Ubisoftu postanowił opowiedzieć nieco więcej na temat tego, jak wyglądać będzie przyszłość gier francuskiego wydawcy. W ramach tego poruszył on wątek wykorzystania AI do tworzenia postaci niezależnych, które mają być czymś więcej niż tylko elementami z „martwymi i przerażającymi oczami”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Całkiem ciekawie w tym kontekście prezentuje się zapowiedź remaków, które w planach ma właśnie francuski wydawca. Firma chce bowiem zmodernizować niektóre z klasycznych odsłon, aby stały się one bardziej przystępne dla współczesnych graczy.

Po pierwsze, gracze mogą być podekscytowani niektórymi remake’ami, które pozwolą nam powrócić do niektórych gier, które stworzyliśmy w przeszłości i je zmodernizować; istnieją światy w niektórych naszych starszych grach Assassin’s Creed, które wciąż są niezwykle bogate.

Yves Guillemont

Mimo że nie jest to bardzo konkretna zapowiedź jakiejkolwiek gry, ale jasny sygnał, że Ubisoft faktycznie chce na swój sposób powrócić do klasycznych części Assassin’s Creed i dać im nowe życie. Pokrywa się to też na swój sposób z dość głośnymi pogłoskami, które sugerowały jeszcze w zeszłym roku odświeżenie Assassin’s Creed Black Flag. Możliwe więc, że Ubisoft faktycznie nad tym projektem pracuje, ale na zapowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Guillemont przyznał też, że ambicją jego spółki jest częste wydawanie gier z serii o skrytobójcach, jednak nie chce, aby „co roku było to samo doświadczenie”. Samo CEO zamierza zaskoczyć graczy, co może być zapowiedzią czegoś, czego marka ta jeszcze nie widziała.

Wychodzi więc na to, że przed serią Assassin’s Creed stoi całkiem ciekawa i przede wszystkim stabilna przyszłość. Pozostaje więc tylko czekać na pierwsze efekty takich działań. Przedsmakiem tego może być Assassin’s Creed Shadows, które zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Źródło: eurogamer.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.