Seria Monster Hunter sprzedaje się wyśmienicie! Capcom chwali się okrągłą liczbą

Monster Hunter Rise: Sunbreak

Wszyscy wiedzieliśmy, że Monster Hunter to niesamowicie popularna seria. Teraz potwierdziło się to również w statystykach. Jak podał bowiem Capcom, cykl przekroczył całkiem pokaźny sprzedażowy kamień milowy.

Monster Hunter – 100 milionów sprzedanych gier z serii

Zwiastun Monster Hunter: World

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że gry z serii Monster Hunter sprzedają się dobrze. Teraz natomiast Capcom podał nam ogólne liczby dla wszystkich pozycji cyklu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

A ostatni raport finansowy firmy wskazuje na naprawdę pokaźny wynik. Okazuje się bowiem, że Monster Hunter rozszedł się już w liczbie 100 milionów kopii.

Tym samym to kolejna franczyza japońskiej firmy, która osiąga tak wyśrubowane rekordy. To samo udało się z Resident Evil, którego gry znalazły już 157 milionów nabywców.

Jeśli chodzi o Monster Hunter: World, tutaj też jest dobrze. Gra ta sprzedała do marca 2024 roku 25 milionów kopii – to wynik, o którym duża część pozycji może po prostu pomarzyć.

Przypomnijmy, że osiągnięcie 100 milionów sprzedanych sztuk zajęło serii sporo lat. Została ona zapoczątkowana w 2004 roku, gdy to pierwszy jej tytuł pojawił się na PS2.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.