Serwery Little Big Planet 3 zostały wyłączone na zawsze! Gracze nie odzyskają już swoich dzieł

Sackboy A Big Adventure

W styczniu 2023 roku Sony ogłosiło, że musi tymczasowo zamknąć serwery Little Big Planet 3 ze względu na problemy techniczne. Okazuje się jednak, że sprawa jest o wiele poważniejsza. Wczoraj, 19 kwietnia 2024 profil Little Big Planet na platformie X zamieścił przykrą wiadomość.

Little Big Planet 3 pozostanie bez funkcji sieciowych na zawsze

Jak można przeczytać we wpisie powyżej, serwery Little Big Planet 3 nie zostaną już nigdy z powrotem włączone. Oznacza to, że cała zawartość i twórczość graczy, która była zapisana w chmurze przepadła na zawsze. Sama gra została także pozbawiona wszelkich funkcji sieciowych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Little Big Planet 3 nadal będzie posiadało możliwość tworzenia swoich poziomów i gier, jednakże zapisać je będzie można jedynie na dysku konsoli. Gracze zatem mogą zapomnieć o opcji dzielenia się swoimi dziełami ze społecznością.

Cała sytuacja jest dosyć przykra i stawia pod znakiem zapytania stabilność tak zwanej cyfrowej przyszłości gier. Podobny przypadek bowiem miał miejsce niedawno i dotyczył The Crew oraz praktyki Ubisoftu, który blokował dostęp do gry osobom, które za nią zapłaciły.

A Wy jak uważacie, czy cyfrowa przyszłość gier i przechowywanie danych w chmurze jest dobrym rozwiązaniem dla branży? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.