Serwery Unreal Tournament zostaną wyłączone! Ostatnia część serii powróci i będzie dostępna za darmo

Unreal Tournament

Istniały kiedyś bardzo odległe czasy, w których Unreal Tournament dzielił i rządził na rynku FPS-ów. Jednak wszystko kiedyś musi się skończyć, a Epic Games zdecydował, że przyszła pora również na tę kultową strzelankę. Razem z nią z funkcjami sieciowymi pożegna się kilka innych gier.

Epic Games rezygnuje ze wsparcia sieciowego dla starszych tytułów. Unreal Tournament wkrótce z wyłączonymi serwerami

Zwiastun Unreal Tournament

Unreal Tournament jest bez wątpienia grą kultową, która odcisnęła swoje piętno na całym segmencie gier FPS. Każdy musi jednak wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Epic Games właśnie zdecydował, że to odpowiedni moment na zaprzestanie wsparcia produkcji, a wraz z nią funkcje sieciowe straci kilka innych gier, w tym między innymi Unreal Tournament 2004. Pełna lista gier, które zostaną pozbawione możliwości grania online, prezentuje się następująco:

 1. Unreal Gold
 2. Unreal 2: The Awakening
 3. Unreal Tournament 2003
 4. Unreal Tournament 2004
 5. Unreal Tournament 3
 6. Unreal Tournament: Game of the Year Edition
 7. Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars
 8. The Beatles: Rock Band
 9. Rock Band 1-3
 10. Monsters (Probably) Stole My Princess
 11. Green Day: Rock Band
 12. Dance Central 1-3
 13. 1000 Tiny Claws

Serwery wyżej wymienionych produkcji pozostaną włączone do 24 stycznia 2023 roku. Jednocześnie Epic Games zaczął wycofywać je ze sprzedaży z dystrybucji cyfrowej, ale seria Unreal pozostaje jak na razie dostępna w sklepie GOG.COM. Fani mają więc prawdopodobnie ostatnią chwilę na uzupełnienie swojej kolekcji.

Zobacz też: Najlepsze gry przygodowe

W tym samym czasie firma Epic Games poinformowała, że po zmianach związanych z technikaliami w obsłudze sieciowej rozgrywki Unreal Tournament 3 powróci i będzie dostępne za darmo. Tytuł nie jest najpopularniejszą odsłoną z całego cyklu, ale zawsze to przynajmniej jakieś pocieszenie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!