Silent Hill 2 Remake wreszcie z datą premiery! Świetne wieści przyćmione horrendalną ceną gry

Silent Hill 2 Remake

Ile to czasu fani horrorów, a zwłaszcza tych od Konami musieli czekać na ujawnienie daty premiery Silent Hill 2 Remake? No dość długo, zwłaszcza krakowskie studio Bloober Team bardzo zazdrośnie strzegło wszelkich tajemnic na temat gry. Podczas nocnego wydarzenia State of Play wszystko stało się jasne i dziś jesteśmy w stanie jasno powiedzieć, kiedy pozycja ta wreszcie zadebiutuje.

Ujawnienie daty premiery Silent Hill 2 Remake przyćmione wysoką ceną gry na Steam

Zwiastun Silent Hill 2 Remake

Podczas nocnego wydarzenia State of Play otrzymaliśmy to, na co wielu oczekiwało, czyli kolejny materiał z Silent Hill 2 Remake oraz dokładną datę premiery. Okazuje się, że gra zadebiutuje oficjalnie już 8 października 2024 roku, więc nieco szybciej niż niektórzy mogli się spodziewać. Sam zwiastun raczej nie należy do najbardziej porywających, zwłaszcza że względem niesławnego gameplayu ze stycznia bieżącego roku nie widać szczególnie dużej różnicy w kontekście grafiki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dla każdego, kto oczekiwał tej gry, są to zapewne świetne wieści, jednak w tym wszystkim jest jednak bardzo duży szkopuł — cena gry na PC. Okazuje się, że Konami bardzo wysoko ceni sobie odświeżenie swojego kultowego klasyka i polscy gracze muszą za ten tytuł zapłacić dokładnie 324,99 zł. Mowa więc o kwocie typowej dla rynku konsolowego, co samo w sobie jest wyjątkowo nieprzyjemną informacją.

Inna sprawa, że tak wysoka cena gry w Polsce to nie tylko wina Konami, ale też niekorzystnego przelicznika walut, który zastosował sam Steam. W tej sytuacji tym bardziej znamienne jest wspieranie akcji #polishourprices zapoczątkowanej przez MKwadrat Podcast.

Warto też wspomnieć, że w całej tej sytuacji raczej nie powinno się winić samego Bloober Team, które jest wyłącznie producentem Silent Hill 2 Remake. Zbyt wielkiego wpływu na cenę krakowskie studio nie miało i jakiekolwiek zarzuty w ich stronę zdecydowanie mijają się z celem. Szkoda tylko, że nawet w przypadku, gdy za grę odpowiada rodzime studio, polscy gracze muszą reagować na niekorzystne dla nich przeliczniki cenowe.

Źródło: Twitter/X: Bonkol, YouTube: PlayStation

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.