Gracze chcą opóźnienia Silent Hill 2 Remake. Dla niektórych gra wygląda na „niedokończoną”

Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 Remake przygotowywany przez rodzimy Bloober Team to wielka nadzieja dla wszystkich fanów horrorów, ale też entuzjastów polskich studiów deweloperskich. Ostatni pokaz gameplayu przedstawiony na PlayStation State of Play jeszcze dobitniej pokazał, czemu gra z 2001 roku potrzebuje takiego odświeżenia. Okazuje się jednak, że najnowszy materiał nie każdemu przypadł do gustu, a projekt po prostu potrzebuje trochę więcej czasu.

Według niektórych graczy Silent Hill 2 Remake potrzebuje nieco więcej czasu

W ubiegłym tygodniu na redditowym wątku poświęconym właśnie grom z cyklu Silent Hill jeden z użytkowników postanowił zapytać społeczność o wrażenie po opublikowanym gameplayu. Okazuje się, że część komentujących dość negatywnie ocenia zaprezentowany materiał.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zaprezentowanym ujęciom dostaje się przede wszystkim za ogólną sztywność animacji, słabe udźwiękowianie, czy nierówny poziom oprawy graficznej. Niektórzy zwracają uwagę, że cały materiał zapowiada niedokończoną grę, która wymaga jeszcze czasu na dopracowanie.

Zaniepokojony, jak wszyscy mówili, animacje nie są dobre. Nawet standardowa animacja chodu Jamesa wygląda sztywno. Niektóre obszary w zwiastunie wyglądały na wybrakowane, naprawdę nie porwały mnie atmosferą. Głównym zmartwieniem, jakie mam, jest walka, kolejny raz wyglądało to nierówno jak diabli. Inną rzeczą jest to, że jeśli przebudowują walkę, muszą wziąć pod uwagę, że nie ma degradacji w przypadku przedmiotów do walki wręcz (jak w najnowszych remake’ach RE). Dlaczego uważam, że jest to ważne? Nie chcę, żeby to było jak Callisto Protocol, gdzie możesz łatwo polegać na kiju, aby przejść grę.

Jeden z komentarzy na Reddicie

Spośród wielu tych niezbyt optymistycznych komentarzy przebija się przede wszystkim stwierdzenie, że Silent Hill 2 Remake musi po prostu zostać opóźnione. Dodatkowy czas pozwoliłby deweloperom nieco bardziej dopracować ten projekt, tak aby wpasował się w preferencje całej społeczności IP od Konami.

Twierdzenia mówiące o przesunięciu daty premiery są o tyle nietypowe, że… Silent Hill 2 jeszcze nie doczekał się ujawnienia dokładnego terminu. Możliwe jednak, że deweloperzy z Bloober Team wezmą sobie do serca głos społeczności, choć tutaj na razie nic nie jest pewne. Trzeba czekać, a to z perspektywy graczy jest zdecydowanie najgorsze.

Źródło: Reddit r/silenthill

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.