Silent Hill 2 z nowymi szczegółami. Remake ma być ciekawszy od oryginału

Silent Hill 2 Remake

2023 będzie obfitować w powroty klasyków, w tym wielu uznanych w przeszłości horrorów. Bez wątpienia do tego grona należy też przygotowywany przez Bloober Team Silent Hill 2 Remake. Ostatnio mogliśmy usłyszeć nowe informacje na temat tej gry, a zdaniem jej producenta będzie ona nawet ciekawsza od oryginału.

Silent Hill 2 Remake ciekawszy od oryginału. Ulepszona walka i zmienione AI przeciwników

Zwiastun Silent Hill 2

Deweloperzy z polskiego studia Bloober Team współpracują w rozwoju Silent Hill 2 Remake z twórcami oryginalnego hitu z 2001 roku. W pracach nad remakiem udział biorą bowiem kompozytor Akira Yamaoka i artysta koncepcyjny Masahiro Ito. Drugi z nich miał ostatnio okazję opowiedzieć nam kilka słów na temat nadchodzącego tytułu, występując w wywiadzie dla IGN obok producenta gry Motoi Okamoto.

Japończycy wyjawili, że w Silent Hill 2 Remake będziemy mieli możliwość zapoznania się z poprawionym systemem walki. AI wrogów także zostało przerobione od podstaw, aby zapewnić nam bardziej interesujące doświadczenia płynące z rozgrywki.

Co ciekawe, Masahiro Ito podzielił się z nami opinią, która może stać się kontrowersyjna wśród najbardziej zagorzałych fanów serii. Jego zdaniem odświeżony Silent Hill 2 ma być ciekawszy niż oryginał, biorąc pod uwagę usprawnienia, jakie szykuje Bloober Team.

Zobacz też: Mikrofon do streamowania

Sam Silent Hill 2 Remake zostanie wydany na PC oraz PS5. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery, ale w październiku ubiegłego roku ujawniono, że projekt jest już w późnej fazie rozwoju. Daje to nam nadzieję na debiut gry jeszcze w 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!