Nie jest dobrze! „Sweet Baby 2.0” współpracowało z Bloober Team przy Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 Remake

Jakiś czas temu część oburzonych graczy zainicjowała dość szeroko zakrojoną akcję wycelowaną w firmę consultingową Sweet Baby Inc. Firmę tą oskarżało się przede wszystkim o psucie narracyjnych aspektów gier w imieniu wprowadzania „poprawności politycznej” w wielu współczesnych grach AAA. Okazuje się, że z usług bardzo podobnej firmy korzystał także polski Bloober Team i to w przypadku Silent Hill 2 Remake.

Hit Detection, czyli „Sweet Baby 2.0” brało udział w pracach na Silent Hill 2 Remake

Jak wskazuje profil Learning the Law na Twitterze, krakowskie studio Bloober Team zatrudniło firmę consultingową Hit Detection do współpracy nad powstającym Silent Hill 2 Remake. Teoretycznie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ów spółka uchodzi za swego rodzaju „Sweet Baby 2.0”, a więc zdaje się uosabiać wszystko to, czego zdecydowana większość graczy ma po prostu dość we współczesnych grach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na samej stronie Hit Detection możemy przeczytać, że firma zajmuje się m.in. „oceną kwestii wrażliwych”. Co to dokładnie oznacza? Tutaj warto posłużyć się poniższym cytatem:

Nasz zespół ocenia czynniki ryzyka w przypadku przedstawień postaci z niedostatecznie reprezentowanych grup, tematów i potencjalnych reakcji społeczności.

Hit Detection

Poza tym na stronie wymienione są jeszcze usługi związane ze szkoleniami medialnymi, prognozowaną sprzedażą, próbnymi recenzjami oraz analizą konkurencji. Jednak owa „ocena kwestii wrażliwych” jest tym, co najbardziej niepokoi graczy. Co ważne, na samym końcu strony faktycznie widnieje logo krakowskiego producenta obok takich marek jak SEGA czy Remedy.

Na ten moment nie wiadomo, w jakim stopniu firma Hit Detection brała udział w pracach nad Silent Hill 2 Remake. Gracze jednak obawiają się, że wpływ niechcianej firmy był na tyle duży, że ostatecznie negatywnie odbije się na całym doświadczeniu. Na ten moment ciężko powiedzieć, co z tego wszystkiego wyniknie, ale obawy zdają się jak najbardziej zasadne. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Bloober Team i jeśli tylko otrzymamy stosowną odpowiedź, to na pewno Was o tym poinformujemy!

Źródło: Twitter/X: Learning The Law, hitdetection.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.