Silent Hill The Short Message jednak nie wypalił. Prasa i gracze bezlitośni wobec gry Konami

Silent Hill The Short Message

W trakcie ostatniego State of Play Sony i Konami zaskoczyło i udostępniło zupełnie za darmo Silent Hill The Short Message. Traktować to można jako swoisty przedsmak przed zbliżającą się wielką premierą odświeżonej wersji Silent Hill 2 Remake. Jeśli więc traktować to trzeba jako swoistą przystawkę, to dla wielu okazała się ona po prostu wyjątkowo niesmaczna.

Silent Hill The Short Message raczej nie podbiło serc graczy i krytyków

Silent Hill The Short Message

Silent Hill The Short Message od momentu swojej premiery nie zebrał zbyt przychylnych opinii zarówno w oczach dziennikarzy, jak i samych graczy. Głównym zarzutem w stronę tego projektu jest fakt, że oferuje on stosunkowo mało rozgrywki, nawet jak tak krótką pozycję. Kuleje też kwestia płynności i wydajności, która niekiedy pozostawia sporo do życzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja cierpi też na chroniczną nudę, która potrafi zepsuć jakąkolwiek przyjemność z rozgrywki. Do tego wiele sekwencji zostało zaprojektowane w sposób tragiczny wywołujący niepotrzebną frustrację u grających.

Cięgi zebrała także kwestia fabuły, bo scenariusz określony został jako „niezgrabny i niezręczny”. Całość zdaje się też wyjątkowo płytka i raczej nie sprawia historii, którą zapamięta się przez następne kilka lat. Do tego wszystkiego pojawia się zarzut złego tłumaczenia na język angielski.

Ostatecznie więc Silent Hill The Short Message zebrał następujące recenzje:

  • Screen Rant – 80/100
  • GamesRadar+ – 60/100
  • Push Square – 40/100
  • Metro GameCentral – 40/100
  • GameSpot – 30/100

Sumarycznie więc gra zebrała zaledwie 47 punktów w serwisie Metacritic, co raczej może rozczarowywać. Nieco lepiej wypada ocena graczy, których ocena to 6,8/10; mimo wszystko nadal jest to dalekie od poziomu, jakiego można było oczekiwać.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że włodarze Konami wyciągną wnioski z tego projektu i w przyszłości zaoferują tego rodzaju projekty, ale na znacznie wyższym poziomie. Teraz jednak pozostaje nam czekać na premierę Silent Hill 2 Remake i liczyć, że Bloober Team dowiezie nam prawdziwy hit.

Źródło: Metacritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Najnowsze promocje

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.