Legendarna seria horrorów powróci jako exclusive na PS5? Sony rozbudza nadzieję na ożywienie Siren

PlayStation logo

Legenda serii Siren powstała w zamierzchłych czasach popularności PS2. Od tamtego momentu nic konkretnego się w tym temacie nie działo, ale być może wkrótce się to zmieni. Sony zaprosiło bowiem fanów na świętowanie 20. rocznicy cyklu, co daje nadzieję na jego powrót po latach.

Sony zaprasza na 20. rocznicę wydania gry Siren

Seria Siren została opracowana przez nieistniejący już oddział Project Siren, który był częścią Japan Studio. Z rąk zespołu powstały kiedyś łącznie trzy gry ekskluzywne dla konsol Sony: Siren i Siren 2 na PS2 (które dodatkowo w Europie posiadały przedrostek Forbidden) oraz Siren: Blood Curse na PS3, które jest remakiem pierwszej odsłony cyklu.

Od 2008 roku seria nie jest już jednak rozwijana, a całe Japan Studio zostało zamknięte dwa lata temu. Niemniej jednak Siren może powrócić za sprawą Sony, które właśnie zaprosiło graczy na celebrowanie 20. rocznicy franczyzy.

W tym roku obędą się więc dwa wydarzenia poświęcone cyklowi. Pierwsze z nich to SIREN in NAMJATOWN Utage, które potrwa od 14 lipca do 3 września, a drugie to zaplanowane na dni 3-5 sierpnia Expo SIREN 20th ANNIVERSARY.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup PlayStation 5

Całkiem prawdopodobne więc, że Siren rzeczywiście doczeka się kontynuacji lub kolejnego remake’a, które wzorem swoich poprzedniczek będą tytułami ekskluzywnymi dla PS5. Byłby to zasadniczo dobry ruch, bo marce tej w przeciwieństwie do Xboxa aktualnie brakuje horrorów na wyłączność.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.