Gracze nie chcą, żeby Bethesda dalej naprawiała Skyrima. „Krzyżyk na drogę dla wszystkich modów”

Skyrim: Sounds of Skyrim mod

Aktualizowanie i patchowanie gier przez twórców to — co do zasady — coś, czego gracze oczekują i jest to ciepło odbierane. Zdarzają się jednak sytuacje, praca deweloperów nie jest pozytywnie postrzegana przez społeczność. Tak właśnie jest w przypadku osób, które ogrywają Skyrim Special Edition.

Gracze Skyrima narzekają, że aktualizacje gry wprowadzane przez Bethesdę psują im zabawę

Shadow of Skyrim mod
The Elder Scrolls 5 Skyrim

Jak niektórzy mogą wiedzieć, Bethesda pod koniec grudnia udostępniła kolejną aktualizację do Skyrim Special Edition. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo wreszcie tytuł doczekał się wsparcia dla Steam Decka czy ultraszerokich monitorów, lecz przy okazji zepsuł jeden, niezwykle ważny element gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazało się bowiem, że patch zepsuł jednocześnie kwestię kompatybilności z niektórymi modami, co oczywiście nie spodobało się społeczności. Twórcy od tego czasu zapowiedzieli kolejną łatkę, jednak część graczy po prostu jej nie chce.

Naprawdę? Kolejna aktualizacja? Po prostu zostawcie Skyrima w spokoju. Na szczęście większość modów wciąż ma wsparcie dla wersji 1.59 i 1.6.640.

Cytat z odpowiedniego wątku na Reddicie

Jeszcze inni wskazują, że takie działania Bethesdy nie pomagają graczom, którzy załadowali do swojej gry całkiem dużo modów. Wiąże się to często z uciążliwym procesem aktualizowania plików, a często też czekania na stosowne poprawki dokonywane przez autorów.

Ta gra jest tak stara, że mogliby już przestać ją aktualizować, ale nieee, ciągle puszczają nowe patche. Krzyżyk na drogę dla wszystkich modów.

Cytat z odpowiedniego wątku na Reddicie

Oczywiście nie każdy gracz jest tak sceptycznie nastawiony do działań Bethesdy. Niektórzy zwracają uwagę, że należy doceniać działania twórców, którzy nadal pracują nad swoją produkcją.

Inni zaś twierdzą, że następny patch będzie nieco mniejszy i nie powinien tak bardzo psuć modów. Czy tak faktycznie będzie? To się dopiero okaże, niemniej fakt niechęci graczy do działań Bethesdy jest… zadziwiający.

Źródło: Reddit: Skyrimmods, Forum Nexusmods

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Najnowsze promocje

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.