Słaba sprzedaż gier winna ogromnego spadku wyników finansowych Nvidii. Firma opublikowała raport

Nvidia

Wczoraj Nvidia na swojej stronie udostępniła wstępne wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. Jeden z największych producentów kart graficznych postanowił ostrzec w ten sposób swoich inwestorów przed ogromnym spadkiem przychodów. Jednocześnie firma wskazała czynniki, które odpowiadają za całą sytuację.

REKLAMA

Wyniki finansowe Nvidii w drugim kwartale 2022 roku spadły aż o 33%

Korporacja w swoim raporcie podała, że przychody firmy spadły aż o 33% względem tego samego okresu w 2021 roku. Według założeń miały one oscylować wokół pułapu około 8,1 mld dolarów, a wstępnie wyniosły jedynie 6,7 mld. Rezultat ten „Zieloni” tłumaczą przede wszystkim „słabszymi przychodami z gier”. Obecna sytuacja jest zupełnym przeciwieństwem tego, z czym mieliśmy do czynienia w roku 2020, kiedy to przez pandemię rynek kart graficznych notował rekordowo wysokie wyniki.

Poza wskazanym przez firmę „słabym przychodem z gier” należy też uwzględnić, że obecna sytuacja nie sprzyja tego typu zakupom. Rosnąca inflacja, ryzyko zwolnienia gospodarki oraz nadzieje, że Nvidia wyda jeszcze w tym roku kolejną kartę graficzną, również znalazły odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na krach rynku kryptowalut, który również doprowadził do spadku popytu na sprzęt Nvidii.

Przeczytaj też: Czym jest Nvidia DLSS?

Podobne problemy dotyczą dużej części branży technologicznej. Wyjątkiem od tego zdaje się na ten moment AMD, które niedawno odnotowało 32-procentowy wzrost przychodów względem 2021 roku. „Czerwoni” zawdzięczają ten wynik głównie sprzedaży czipów napędzających konsole Sony i Microsoftu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!