Slay the Spire 2 staje się faktem! Po 8 latach czekania wreszcie dostaniemy oczekiwany sequel

Slay the Spire 2

Slay the Spire dla fanów nietypowych połączeń gier z gatunku roguelike to pozycja wręcz obowiązkowa, która nawet po wielu godzinach rozgrywki jest w stanie dostarczyć sporo frajdy. Nie dziwi więc, że od pewnego czasu całkiem sporo osób czekało na jakiekolwiek wieści dotyczące kolejnej odsłony tej pozycji, która rozwijałaby wszystko to, co pierwsza część robiła dobrze. Teraz jednak oczekiwanie dobiegnie końca, bo twórcy wreszcie zaprezentowali światu to, nad czym pracują od dłuższego czasu.

Slay the Spire 2 oficjalnie zapowiedziane!

Slay the Spire 2 – trailer

Zaprezentowany przez deweloperów trailer potwierdza, że Slay the Spire 2 istnieje i zadebiutuje już w 2025 roku. Dla wszystkich entuzjastów pierwszej odsłony jest to rewelacyjna wiadomość, zwłaszcza że na jakiekolwiek wieści dotyczące kolejnych planów musieli czekać przeszło 7 lat. Sam materiał promocyjny nie ujawnia zbyt wiele poza informacją, że pierwotnie gra pojawi się wyłącznie na PC w ramach steamowego Early Accessu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nieco lepszy pogląd na to, czym będzie Slay the Spire 2 daje nam karta produktu właśnie na platformie Valve. Tam właśnie można wyczytać, że produkcja ta powstaje na zupełnie nowym silniku.

Dzięki odejściu od Unity, na którym bazuje pierwsza odsłona, deweloperzy z Mega Crit zapewniają, że zyskali wiele możliwości w zakresie tworzenia takiej produkcji, jakiej od dawna chcieli. Rozumieją oni przez to takie aspekty jak lepsza obsługa modów czy ładniejsza oprawa wizualna.

Dla fanów pierwszej części szykuje się więc nie lada gratka, a osoby, które do tej pory nie miały styczności z tym IP, mają świetną okazją, aby wreszcie je sprawdzić. Jeśli tylko Slay the Spire 2 okaże się takim samym sukcesem, jak pierwsza odsłona, to znowu będziemy mogli powiedzieć, że sektor gier indie doczekał się jednej z najlepszych gier w historii.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.