Smite 2 zapowiedziane! Sequel popularnej gry MOBA powstaje na silniku Unreal Engine 5

SMITE 2

Podczas trwających Mistrzostw Świata Smite oficjalnie potwierdzono, że w produkcji znajduje się kontynuacja popularnej gry z gatunku MOBA. Studio Titan Forge Games zaprezentowało pierwszy trailer, a także podzieliło się dodatkowymi szczegółami.

Nadciąga Smite 2. Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun

SMITE 2 – pierwszy zwiastun

Niedługo minie 10 lat od debiutu pierwszej części Smite. Jak przyznają autorzy, ograniczenia silnika Unreal Engine 3 nie pozwalają w pełni zrealizować wszystkich pomysłów na rozwój gry. Z tego powodu podjęto decyzję o stworzeniu Smite 2 z wykorzystaniem Unreal Engine 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podstawowe założenia rozgrywki nie ulegną zmianie, a dodatkowo deweloperzy zamierzają ulepszyć system walki oraz położyć nacisk na bardziej strategiczny aspekt rywalizacji. Standardowo możemy oczekiwać znacznie lepszej oprawy graficznej oraz nowych animacji postaci.

Co więcej, Smite 2 zaoferuje funkcję cross-play, umożliwiając wspólne granie posiadaczom PC, Steam Deck, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Tytuł nie pojawi się na Nintendo Switch z uwagi na zbyt małą moc obliczeniową przenośnej konsoli.

SMITE 2

Weterani Smite otrzymają także częściowy zwrot wykorzystanej wirtualnej waluty. Wszystkie wydane klejnoty zostaną przekształcone w tzw. Legacy Gems, które o 50% obniżą cenę przedmiotów dostępnych w Smite 2.

W ramach wydarzenia Divine Legacy będzie można odblokować m.in. 11 strojów postaci do Smite 2 oraz odznaki prezentujące nasze dokonania w pierwszej części serii.

Wiosną 2024 r. odbędą się pierwsze testy wersji alfa. Weźmie w nich udział ograniczona liczba graczy, a swoją kandydaturę można zgłosić na oficjalnej stronie gry, wybierając platformę oraz podając adres email, na który zostanie przesłany klucz dostępu.

Źródło: Smite 2

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.