Sonic Frontiers z poważnymi problemami na Xbox Series S? SEGA odpowiada na zarzuty graczy

Sonic Frontiers

Sonic Frontiers pojawił się na wszystkich współczesnych konsolach. Nową produkcję Sonic Teamu możemy przetestować na PC, konsolach starej i nowej generacji oraz na Nintendo Switchu. Niestety nie wszystkie wersje działają równie dobrze. Spore zarzuty do twórców mają posiadacze Xbox Series S.

Sonic Frontiers tylko w 30 FPS-ach na Xbox Series S

Zwiastun Sonic Frontiers

Pierwsze recenzje Sonic Frontiers sugerowały, że możemy mieć do czynienia z solidnym tytułem. Nie wszyscy byli zachwyceni tą premierą, ale wśród krytyków było wystarczająco dużo pozytywnych opinii, żeby optymistycznie podchodzić do przyszłości Sonica. Kiedy do gry dobrali się fani serii, na wierzch wyszły niestety problemy techniczne.

Jednym z większych zarzutów był fakt, że wersja na Xbox Series S działa wyłącznie w 30 FPS-ach. Sonic Frontiers jest tytułem z otwartym światem, pełnym dużych przestrzeni, gdzie główny bohater może rozpędzić się i rozprostować swoje nogi. W 30 klatkach jest to dosyć bolesne doświadczenie, co zaadresowała właśnie Social Media Manager SEGA:

Przyglądamy się [trybowi wydajności w Xbox Series S], zespół stara się zbadać ten temat, ponieważ widzieliśmy, że kilka osób o to pytało. Gdy tylko będę wiedziała więcej, dam Wam znać.

Katie Chrzanowski

Przeczytaj też: GTA 4 – kody

Niestety SEGA nie złożyła jeszcze żadnych obietnic względem wersji Sonic Frontiers na Xbox Series S. Możliwe jednak, że w przyszłości pojawi się opcja, która dostarczy graczom nieco gorsze doświadczenie wizualne, ale pozwoli grze osiągnąć więcej klatek.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z