Sega rozważa kolejne rebooty i remaki dawnych hitów! Po Yakuzie czas na Sonica?

Sonic Superstars

Chociaż konsole i gry Segi nie były w Polsce zbyt popularne, tak przygód niebieskiego jeża chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Okazuje się, że polscy gracze być może będą mieli szansę zapoznać się na nowo z dawnymi hitami tego IP. Prezes firmy zdradził bowiem, że ta rozważa stworzenie rebootów i remaków różnych odsłon swojego flagowca.

Sega myśli nad stworzeniem rebootów i remake’ów starszych gier z serii Sonic

Zwiasutn Sonic Frontiers

Prezes Segi Yukio Sugino udzielił ostatnio wywiadu japońskiemu portalowi Famitsu. Stwierdził w nim, że deweloper rozważa stworzenie rebootów i remake’ów Sonica.

Sonic to flagowe IP firmy Sega i rozważamy jego rebooty oraz remaki równolegle z nowymi tytułami.

Yukio Sugino

Bynajmniej nie oznacza to, że Sonic nie doczeka się nowatorskich odsłon serii. Ostatnim takim przykładem jest Sonic Frontiers z zeszłego roku, które było pierwszą grą całego cyklu z otwartym światem.

Wciąż oczekujemy jeszcze także na premierę Sonic Superstars. To produkcja 2D, która jako pierwsza w historii serii umożliwi nam zabawę w trybie kooperacyjnym.

Co warte wspomnienia, zwrot ku odświeżeniu starszych tytułów nie byłby czymś nowym dla Segi. Producent od dawna odnawia serię Yakuza, wciąż jesteśmy również przed premierą Persony 3 Reload, która ma pojawić się na początku 2024 roku.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Sonic Frontiers

W kwestii gier z niebieskim jeżem w roli głównej na razie twórcy skupiają się jednak na wydaniu Sonic Superstars. Produkcja ta zadebiutuje w tym roku na PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.