Sony podpadło fanom Bloodborne. Firma całkowicie pominęła grę w ostatnim konkursie popularności

Bloodborne

Bloodborne to jedna z tych produkcji, którą wielu posiadaczy konsol PlayStation darzy sporą sympatią. Niestety, ale samo Sony zdaje się mieć wobec tej produkcj nieco chłodniejsze uczucia (albo szalenie ambitne plany), bo wieści potencjalnym odświeżeniu lub kontynuacji od lat pozostają jedynie w sferze plotek, domysłów i niespełnionych marzeń. Ostatnio jednak japońskie przedsiębiorstwo podpadło fanom tej gry, całkowicie o niej zapominając.

Sony zdaje się całkowicie ignorować istnienie takiego IP jak Bloodborne

Tydzień temu na oficjalnym profilu Sony pojawiła się ankieta, która miała stanowić swoisty konkurs popularności wszystkich marek, które trafiły na konsole PlayStation. Pośród tytuły znalazły się oczywiście takie jak God of War, Gran Turismo, The Last of Us czy Ghost of Tsushima i Spider-Man. Wszystkie one bez wątpienia są popularne, jednak Japończycy ewidentnie o czymś zapomnieli, a obserwujący profili nie omieszkali tego wytknąć.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W zestawieniu nie znalazło się bowiem Bloodborne od From Software. Wielu komentujących dosyć wymownie podkreśla, że w zestawieniu tym brakuje tej konkretnej produkcji, zwłaszcza że dla niektórych bije ona na głowę zdecydowaną większość wymienionych marek.

Niektórzy ankietę tą wzięli za bardzo do siebie, bo twierdzą, że w ten sposób Sony chce sprawić, żeby gracze zapomnieli o Bloodborne. Jak niemal zawsze w przypadku dyskusji o gustach znaleźli się także tacy, którzy popularności gry od From Software umniejszają, podkreślając, że np. Spider-Man jest marką znacznie lepszą.

Jeśli tego rodzaju głosowania społeczności miałyby jakikolwiek wpływ na działania producenta PlayStation, to można być niemal pewnym, że kolejnym „exem” byłoby właśnie Bloodborne 2 lub Bloodborne Remake. Niestety, szanse na to są aktualnie takie same jak na wydanie tej produkcji na PC. Innymi słowy, bardzo, ale to bardzo nikłe.

Źródło: Twitter/X: Sony

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.