Sony przywróci świetność klasykom z PlayStation 2? Rozwiązaniem ma być nowy emulator

PlayStation 2

PlayStation 2 było prawdziwą rewolucją – sprzedaż konsoli sięgnęła powyżej 155 mln sztuk. Wiele osób z sentymentem wspomina klasyczne gry z dawnych lat, jednak ogrywanie starych pozycji, możliwe dzięki subskrypcji PS Plus Premium, może irytować problemami z kompatybilnością i wydajnością. Jeśli plotki się potwierdzą, nowy emulator może zapewnić lepsze warunki grania w klasyki z PlayStation 2.

Sony pracuje nad nowym emulatorem dla gier z PlayStation 2?

Youtuber Mystic o prawdopodobnych pracach nad emulatorem dla gier z PS2

Zgodnie z informacjami, jakie przekazał mocno związany z PlayStation YouTuber Mystic w swoim nowym filmie, Sony aktualnie pracuje nad nowym emulatorem PlayStation 2. Mężczyzna zarzeka się, że ma „dobre źródlo”, które potwierdza, że gracze PS4 oraz PS5 prawdopodobnie będą mogli cieszyć się lepszym doświadczaniem klasyków z dawnych lat.

Do tej pory nastąpiła zauważalna poprawa, jeśli chodzi o program klasyków, jednak wciąż jest dużo do zrobienia, np. w przypadku tytułów z PlayStation 2 (…) Jest to kwestia tego, że prawdopodobnie nie mają zupełnie nowego emulatora PlayStation 2. Byłbym zszokowany, gdyby to nie było to, nad czym obecnie aktywnie pracuje Sony i mam dobre źródło, że tak się dzieje.

Mystic

Zobacz także: Gry na PS5 dla dwóch osób

Kup PlayStation 5

Oczywiście jest to na razie tylko pogłoska, dlatego też warto poczekać na oficjalne informacje od Sony. Jednak z tego co mówi Mystic, Japończycy nie są jeszcze gotowi na konkretne obietnice.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.