Piekło zamarzło! Część gier Sony będzie dostępna na premierę jednocześnie na PS5 i PC

The Last of Us 2 Ellie

Jeszcze pięć lat temu stwierdzenie, że takie produkcje jak God of War, Horizon Zero Dawn czy gry ze Spider-Manem dostępne będą również na PC, przyjęto by ze śmiechem. Czasy się jednak zmieniają, a Sony po udanych debiutach swoich gier na „blaszakach” zaczęło coraz śmielej spoglądać w stronę tej platformy. Okazuję się, że korporacja zgodnie ze swoimi założeniami zamierza jeszcze bardziej skupić się na nowym rynku.

Gry-usługi od Sony z równoczesną premierą na PS5 i PC

Herman Hulst confirms that live-service games will launch on PC & PlayStation on day 1https://t.co/2tviM1E6Sc

(Thanks @GamerUPGaming ) pic.twitter.com/PV8icjLb6P

— Nibel (@Nibellion) October 4, 2022

Herman Hulst confirms that live-service games will launch on PC & PlayStation on day 1https://t.co/2tviM1E6Sc

(Thanks @GamerUPGaming ) pic.twitter.com/PV8icjLb6P

— Nibel (@Nibellion) October 4, 2022

W najnowszym wywiadzie szef PlayStation Studios — Herman Hulst — potwierdził, że gry-usługi będą równocześnie pojawiać się na PS5 i PC. Oznacza to, że jeśli w przyszłości „Niebiescy” wydadzą produkcję podobną do Horizon Online czy The Last of Us Frakcje, to od samego początku będą one dostępne na co najmniej dwóch platformach. Mężczyzna przekazał także, że tytuły singleplayer w pierwszej kolejności pojawiać się będą na PS5, a po roku wydawane będą również wersje na komputery.

Przeczytaj też: Jak działa Upscaling?

Bez wątpienia taka deklaracja jest dla wielu bardzo zaskakująca, bo pomimo że Sony coraz bardziej zaznaczało swoją pozycję na PC, tak firma nadal zapewniała, że priorytetem będą ich konsole. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Cieszycie się z tej decyzji, czy jako posiadacze konsol PlayStation czujecie się nieco rozczarowani? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.