Sony nadal chce przejmować studia deweloperskie. Inwestorzy są zadowoleni z takich planów

PlayStation Sony

Temat przejęć w branży gier jest ostatnimi czasy całkiem popularny, a to głównie za sprawą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Nie jest więc zdziwieniem, że największy rynkowy rywal amerykańskiej korporacji, czyli Sony ma bardzo podobne plany na rozwój swojego portfolio. Nowe doniesienia wskazują, że Japończycy mogą szykować się do takich kroków, a to oczywiście podoba inwestorom.

Sony zamierza inwestować w przejęcia, aby nie zostać w tyle

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

Według informacji opublikowanych przez Financial Times, Sony w najbliższym czasie zamierza sprzedać jeden ze swoich kluczowych podmiotów, a dokładnie spółkę finansowaną na giełdzie, w celu zyskania środków na zupełnie nowe inwestycje. Pokrywa się to z wypowiedzianymi niedawno słowami CEO firmy — Hirokiego Totokiego — który twierdzi, że producent PlayStation musi inwestować na „nowym poziomie”

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym „nowym poziomem” mają być kolejne przejęcia, które — według analityków — mają być przeprowadzone agresywnie. Wszystko po to, aby korporacja nie została zepchnięta na margines w przypadku silnej konsolidacji całego rynku, a ta bez wątpienia postępuje.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Oczywiście nie tylko Sony i Microsoft są korporacjami, które w ostatnim czasie zamierzają coraz bardziej zaznaczyć swoją pozycję na globalnym rynku. Dobrym tego przykładem jest chiński gigant — Tencent — który ostatnimi czasy zwiększył swoje udziały m.in. we francuskim Ubisofcie.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.