Sony zbiera baty za słaby pokaz na CES 2024. Fani PlayStation oczekiwali zapowiedzi gier

Sony PlayStation

Targi CES 2024 trwają w najlepsze i poza NVIDIĄ swoje pokazy mają najwięksi giganci technologiczni. W gronie tym oczywiście znalazło się Sony, które w kwestii gamingu zapowiedziało nie tylko nowe panele do PlayStation, ale także powrót marek Gravity Rush i Patapon, choć raczej w formie filmowej, a nie growej. W efekcie tegoż część fanów PlayStation jest rozczarowana tym, co pokazali Japończycy, bo liczyli po prostu na znacznie więcej.

Sony krytykowane za brak zapowiedzi gier na CES 2024

Materiał prezentujący technologię Torchlight

Po prezentacji Sony w pod oficjalnym materiałem o technologi Torchlight zaczęło pojawiać się dość sporo komentarzy mocno krytycznych wobec dotychczasowych działań i dalszych planów spółki. Gracze zwracają uwagę, że producent PlayStation, zamiast skupiać się na rozwoju serii Gravity Rush i Patapon, robi wszystko, aby zniszczyć te IP.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według niektórych osób korporacja nie wykorzystuje po prostu ogromnego potencjału, jaki drzemie w tych markach. W końcu gry tych serii były na swój sposób specyficzne, ale cieszyły się sporym uznaniem i nadal oczekuje się ich powrotu w formie pełnoprawnych sequeli.

Przykładowe komentarze pod filmem sony
Przykładowe komentarze pod filmem Sony o technologi Torchlight

Pojawiły się też komentarze zgodnie z którymi japońskie przedsiębiorstwo niepotrzebnie skupia się tak dużym hiperrealizmie. To negatywnie wpływa nie tylko na IP, ale też powoduje, że takie pozycje (niezależnie czy mowa o filmach lub grach) nie przekonują nikogo.

Przeczytaj też: Gry podobne do Far Cry

Warto pamiętać jednak, że targi CES nigdy nie były imprezą o gamingowym zacięciu, toteż brak jakichkolwiek wzmianek na temat gier nie powinien raczej nikogo dziwić. Z drugiej strony zdaje się, że społeczność skupiona wokół PlayStation jest coraz bardziej rozczarowana działaniami Sony i niewiele potrzeba, aby wyprowadzić ich z równowagi.

Źródło: YouTube: Sony - Global

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.