Sony przejmuje część udziałów From Software — szykuje się pogłębiona współpraca japońskich firm?

Elden Ring

Okazuje się, że Sony stało się jednym z 3 największych udziałowców w studiu From Software. Zgodnie z najnowszymi informacjami japoński gigant nabył ponad 14% akcji — dotychczas mieli w swoim posiadaniu zaledwie 1,93%. Czyżby można spodziewać się nowej i owocnej współpracy pomiędzy firmami?

REKLAMA

Sony inwestuje we From Software

Elden Ring
Elden Ring

Informacje na temat zmian udziałowców pochodzą z raportu finansowego opublikowanego przez Kadokawa Corporation, czyli macierzystą spółkę From Software. Zgodnie z zawartymi tam informacjami, największym udziałowcem, bo mającym 69,66% akcji, nadal pozostaje Kadokawa Corporation. Na drugim miejscu jest z kolei Tencent, który nabędzie 1703 akcji. Chińska korporacja będzie posiadać 16,25% udziałów.

Na 3. miejscu jest wspomniane wcześniej Sony, które po nabyciu dodatkowego pakietu akcji stanie się udziałowcem na poziomie 14,09%. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie września 2022 roku, tym samym japońska firma wejdzie w posiadanie 1476 akcji po kursie 11450000 jenów za sztukę.

Zobacz też: Jaki procesor do gier kupić?

Dzięki pozyskaniu funduszy From Software będzie mogło bardziej aktywnie inwestować w tworzenie nowych i dużych growych IP, co umożliwi również poszerzenie działalności wydawniczej na rynku globalnym. Rozwój firmy motywował chęć poszerzenia swojej współpracy o zewnętrzne podmioty. Przydział akcji firmom trzeci został uwarunkowany możliwościami grupy Tencent na rynkach gier mobilnych oraz grupie Sony, mającej doświadczenie we wdrażaniu nowych IP w grach, filmach na wielu płaszczyznach i rynkach jednocześnie.

Informacja prasowa Kadokawa Corporation

Wychodzi na to, że gracze raczej nie muszą obawiać się gier ekskluzywnych od From Software. Zawiązanie współpracy z omawianymi korporacjami z pewnością napędzi proces produkcyjny, ale niekoniecznie musi się to wiązać z przywiązaniem tej czy innej marki studia do danej platformy. Całość transakcji szacuje się na kwotę ponad 36 miliardów jenów, co w przeliczeniu wynosi ponad 12 miliardów złotych. Takie fundusze z pewnością pozwolą deweloperom na zintensyfikowanie swoich działań w tworzeniu nowych gier.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!