Sony i Microsoft prowadzą negocjacje w sprawie Call of Duty? Pojawiły się nowe dowody

Microsoft Sony

Wygląda na to, że już od jakiegoś czasu Sony i Microsoft – dwoje z trzech gigantów rynku konsol do gier – prowadzą ze sobą negocjacje prawdopodobnie w sprawie Call of Duty. Nowe dowody wskazują bowiem na miejsce docelowe lotu, który odbył jeden z samolotów należących do japońskiej firmy. Franczyza była dotychczas główną przyczyną braku wydania zgody przez regulatorów na przejęcie Activision Blizzard przez Amerykanów.

Negocjacje pomiędzy Sony i Microsoftem w sprawie Call of Duty już się rozpoczęły?

Na wstępie wypada powiedzieć, że samoloty latają przeważnie ze swego rodzaju nadajnikami, które pozwalają na ich lokalizację. Rozwiązanie to pomaga hobbystom lotnictwa śledzić w internecie poszczególne przeloty wielu różnych maszyn. I okazuje się, że być może w tym przypadku pomogło też graczom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak doniósł bowiem blog Foss Patents, przedstawiciele Sony polecieli 6 lutego do Seattle w USA należącym do japońskiej firmy samolotem Falcon 8X, który w języku angielskim często nazywany jest terminem „business jet”. To właśnie w powyższym mieście znajduje się jedna z siedzib Microsoftu – byłoby to więc idealne miejsce na wymianę poglądów przez reprezentantów dwóch gigantów.

Główną kością niezgody pomiędzy obydwoma firmami w kwestii przejęcia Activision Blizzard jest sprawa Call of Duty – jednej z najbardziej dochodowych franczyz na świecie. Prawdopodobne jest więc, że to właśnie ta seria była najważniejszym przedmiotem dyskusji potencjalnych negocjacji.

Zobacz też: Najlepsze gry strzelanki

Warto wspomnieć, że zdaniem Bobby’ego Koticka z Activision Blizzard Sony dotychczas nie było zbyt chętne do przedyskutowania warunków zakupu jego firmy przez Microsoft. Być może Japończycy uznali po jakimś czasie, że znalezienie rozwiązania jest jednak możliwe.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.