Sony szuka inżyniera, który będzie rozwijać nowe emulatory starszych gier PlayStation

PlayStation logo

Nowe PlayStation Plus zadebiutowało już na wszystkich rynkach, w tym w Polsce. Najnowsza oferta pracy Sony pokazuje, że Japończycy chcą ulepszać i rozwijać dostępne w ramach abonamentu klasyki. Być może doczekamy się nawet natywnej emulacji gier z ery PS3.

REKLAMA

Oferta pracy Sony wzbudza nadzieje na emulację gier z PS3 na PS5

PS5
PlayStation 5

Klasyki z PlayStation 3 w ramach nowego PS Plusa można uruchamiać jedynie w chmurze — na ten moment nie ma szans, aby odpalić je w ramach wstecznej kompatybilności. Jest to prawdopodobnie spowodowane kłopotliwą architekturą rywala Xboxa 360, ale nowa oferta pracy wystosowana przez Sony wzbudza iskierkę nadziei, że mimo wszystko kiedyś doczekamy się pełnoprawnej emulacji tytułów z PS3 na nowych konsolach.

Przeczytaj też: Kierownica do PS5 — najlepsze modele

We wspomnianej ofercie Sony napisało, że poszukuje inżyniera, który będzie rozwijać nowe emulatory starszych gier PlayStation, naprawiać błędy i dodawać nowe funkcje w tych już istniejących. Pracownik na tym stanowisku skupi się na klasykach w ramach nowego PS Plusa, które są dostępne na PS4 i PS5. „Nowe emulatory starszych gier” mogą sugerować, że z czasem dostaniemy wspomnianą wcześniej, upragnioną emulację z PS3 a być może nawet PS Vity. Rzecz jasna na ten moment nie można brać niczego za pewnik, ale dobrze mieć nadzieję, że właśnie tak potoczy się sytuacja.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!