Sony opóźniło premiery niektórych gier ekskluzywnych! Początek 2024 roku bez tytułów first-party na PS5?

PlayStation Studios

W tym roku czekają nas jeszcze premiery trzech gier ekskluzywnych na PS5 od PlayStation Studios. Być może początkowo zakładano, że lista ta będzie większa. Sony poinformowało bowiem w swoim ostatnim raporcie finansowym o opóźnieniu części swoich tytułów first-party.

Część gier first-party na PS5 została opóźniona przez Sony

PlayStation studios
PlayStation Studios

Informacja o opóźnieniu części gier ekskluzywnych od PlayStation Studios znalazła się w raporcie finansowym Sony za pierwszy kwartał roku obrotowego 2023/2024. Znajdziemy w nim mianowicie zapisek, że Sony zdecydowało o przesunięciu dat premier „części nadchodzących tytułów własnych”, które miały zostać wydane w bieżącym roku podatkowym.

Co warte podkreślenia, kończy się on dokładnie 31 marca 2024 roku. Być może oznacza to, że początek przyszłego roku nie będzie obfitował w żadne premiery first-party.

Zaznaczmy, że na razie wiemy o trzech grach, które miały ukazać się do kwietnia. To Spider-Man 2 oraz Stellar Blade i Helldivers 2, które nie mają jeszcze ustalonych oficjalnych dat wydania. Możliwe więc, że chodziło wyłącznie o te dwie produkcje.

Z drugiej strony nie możemy wykluczyć, że Sony miało na myśli jeszcze niezapowiedziane albo bardziej odległe tytuły. Niestety raport nie podaje żadnej konkretnej nazwy ani liczby gier, które miały zostać opóźnione. Wszystkie dywagacje są więc w tym momencie wróżeniem z fusów.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup PlayStation 5

Tak czy inaczej, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne komunikaty. Być może producenci zrzeszeni w PlayStation Studios mają jeszcze jakieś asy w rękawie, które wkrótce zostaną ujawnione.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.