Sony testuje multiplatformowy system NFT. Pomysł opisuje użycie unikalnej zawartości w różnych grach

PlayStation

Sony już od jakiegoś czasu interesuje się tematyką NFT. Opublikowany wczoraj patent japońskiej firmy opisuje jednak interesującą możliwość wykorzystania go w grach. Jako przykład podano bowiem m.in. opcję użycia zawartości unikalnej dla konkretnego gracza w innych posiadanych przez niego tytułach.

Sony testuje nowy system NFT. Zawartość z danej gry ma być wymienialna między różnymi tytułami i platformami

PlayStation logo
PlayStation

Nowe NFT PlayStation, które jest obecnie testowane przez Sony, zawiera w sobie kilka ciekawych pomysłów. Złożony w 2021 roku patent (który został upubliczniony dopiero wczoraj) zakłada bowiem, że system pozwoli graczom na odkrycie unikalnego dla każdego z nich NFT w danej grze. Co więcej, posiadacze takiego zasobu mieliby możliwość użycia go multiplatformowo i w oddzielnych grach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Patent opisuje dwa przykłady wykorzystania pomysłu w praktyce. Pierwszy stanowi o unikalnej skórce, którą może znaleźć tylko jeden gracz lub konkretna grupa. Wtedy stają się oni posiadaczami NFT, które następnie mogą wykorzystać w innych produkcjach i lub na różnych platformach.

Drugi scenariusz zakłada, że dany gracz jako pierwszy pokonuje bossa w grze. Otrzymuje on wtedy prawo do korzystania z „Hunter-Damage Weapons” i możliwość handlowania NFT.

Zobacz też: Słuchawki do komputera – najlepsze modele

Nie wiadomo jeszcze, jak Sony zamierza współpracować w kwestii tak rozbudowanego systemu NFT ze stronami trzecimi. Realizacja takiego pomysłu na szeroką skalę wymagałaby zapewne podpisania wielu umów partnerskich z deweloperami oraz producentami konsol.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.