Sony testuje multiplatformowy system NFT. Pomysł opisuje użycie unikalnej zawartości w różnych grach

PlayStation

Sony już od jakiegoś czasu interesuje się tematyką NFT. Opublikowany wczoraj patent japońskiej firmy opisuje jednak interesującą możliwość wykorzystania go w grach. Jako przykład podano bowiem m.in. opcję użycia zawartości unikalnej dla konkretnego gracza w innych posiadanych przez niego tytułach.

REKLAMA

Sony testuje nowy system NFT. Zawartość z danej gry ma być wymienialna między różnymi tytułami i platformami

PlayStation logo
PlayStation

Nowe NFT PlayStation, które jest obecnie testowane przez Sony, zawiera w sobie kilka ciekawych pomysłów. Złożony w 2021 roku patent (który został upubliczniony dopiero wczoraj) zakłada bowiem, że system pozwoli graczom na odkrycie unikalnego dla każdego z nich NFT w danej grze. Co więcej, posiadacze takiego zasobu mieliby możliwość użycia go multiplatformowo i w oddzielnych grach.

Patent opisuje dwa przykłady wykorzystania pomysłu w praktyce. Pierwszy stanowi o unikalnej skórce, którą może znaleźć tylko jeden gracz lub konkretna grupa. Wtedy stają się oni posiadaczami NFT, które następnie mogą wykorzystać w innych produkcjach i lub na różnych platformach.

Drugi scenariusz zakłada, że dany gracz jako pierwszy pokonuje bossa w grze. Otrzymuje on wtedy prawo do korzystania z „Hunter-Damage Weapons” i możliwość handlowania NFT.

Zobacz też: Słuchawki do komputera – najlepsze modele

Nie wiadomo jeszcze, jak Sony zamierza współpracować w kwestii tak rozbudowanego systemu NFT ze stronami trzecimi. Realizacja takiego pomysłu na szeroką skalę wymagałaby zapewne podpisania wielu umów partnerskich z deweloperami oraz producentami konsol.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać