Sony PlayStation pozwane na 5 miliardów funtów za „zdzieranie z 9 milionów użytkowników”

Sony PlayStation logo

W ciągu sześciu lat użytkownicy PlayStation Store byli obciążani rzekomo nadmiarowymi opłatami, których łączna wartość wyniosła 5 miliardów funtów – takie oskarżenia wobec Sony PlayStation wysunął prawnik Alex Neill w swoim pozwie przeciwko firmie. Szykuje się jedna z najciekawszych rozpraw w branży gier wideo.

REKLAMA

Sony PlayStation pozwane w Wielkiej Brytanii

sony playstation
Sony PlayStation

Alex Neill zajmuje się ochroną praw konsumentów w Wielkiej Brytanii. Tym razem wziął na cel praktyki stosowane przez Sony, a konkretniej marże nakładane na produkty cyfrowe w PlayStation Store. Autor pozwu ocenia politykę firmy jako jawne okradanie graczy, z których każdy musi ponosić aż 30% dodatkowych kosztów – tyle bowiem wynosi prowizja japońskiego giganta.

Zgodnie z dokumentem, każdy klient Sony z Wielkiej Brytanii, mający na swoim koncie zakup cyfrowej treści z PlayStation Store od 19 sierpnia 2016 roku, jest upoważniony do otrzymania stosownego odszkodowania. Ma ono wynieść od 67 do 562 funtów. Stanowić to będzie ekwiwalent poniesionych przez konsumentów dodatkowych kosztów wynikających ze wspomnianej prowizji.

Zobacz też: Jakie słuchawki do PS5 kupić?

REKLAMA

Gaming jest obecnie największym przemysłem rozrywkowym w UK, wyprzedza telewizję i muzykę, a wiele osób polega na nim w kontekście komunikacji i utrzymywaniu relacji międzyludzkich. Działania Sony generują dodatkowe wydatki użytkowników, którzy niekoniecznie mogą sobie na nie pozwolić. Zwłaszcza że żyjemy w czasach rosnących wydatków na utrzymanie, a portfele konsumentów są drenowane jak nigdy wcześniej.

Alex Neill, prawnik odpowiedzialny za pozew przeciwko Sony PlayStation

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!