PS4 nadal będzie otrzymywać nowe gry równolegle z PS5? Sony nie wyklucza takiej możliwości

PS4 Pro

Dziewiąta generacja konsol jest dostępna na rynku już prawie dwa lata. Od tego czasu pojawiło się co prawda kilka produkcji, które dedykowane były wyłącznie na PS5 i Xboxy Series X|S, jednak nadal przeważały gry oferujące wersje także na starsze sprzęty. Bardzo możliwe, że „Niebiescy” zamierzają ten trend jeszcze trochę podtrzymać.

Sony nie wyklucza, że gry na PS4 będą się pojawiać w kolejnych latach

PS5 i PS4
PlayStation 5 i PlayStation 4

Szef PlayStation Studios — Hermen Hulst — nie wyklucza, że niektóre gry przygotowane przez wewnętrzne studia Sony, które pojawią się 2023 roku i w następnych latach, będą debiutować także na PlayStation 4. W opinii mężczyzny firma nie może zapomnieć o milionowej bazie aktywnych graczy na konsoli poprzedniej generacji. Dyrektor PS Studios nie wchodził w dalsze szczegóły na ten temat.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4000 zł

Słowa szefa PS Studios z jednej strony mogą rozczarować wielu posiadaczy najnowszych konsol, którzy liczyli, że firma skupi się tylko na PlayStation 5; z drugiej zaś ucieszą wszystkich, którzy z różnych powodów nie przesiedli się na nowszy sprzęt. Nie wiadomo na ten moment, jakie gry zagoszczą jeszcze na PS4, jednak najbliższe miesiące powinny przynieść odpowiedź na to pytanie. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na konkretne komunikaty od Sony.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.