PS4 nadal będzie otrzymywać nowe gry równolegle z PS5? Sony nie wyklucza takiej możliwości

PS4 Pro

Dziewiąta generacja konsol jest dostępna na rynku już prawie dwa lata. Od tego czasu pojawiło się co prawda kilka produkcji, które dedykowane były wyłącznie na PS5 i Xboxy Series X|S, jednak nadal przeważały gry oferujące wersje także na starsze sprzęty. Bardzo możliwe, że „Niebiescy” zamierzają ten trend jeszcze trochę podtrzymać.

REKLAMA

Sony nie wyklucza, że gry na PS4 będą się pojawiać w kolejnych latach

PS5 i PS4
PlayStation 5 i PlayStation 4

Szef PlayStation Studios — Hermen Hulst — nie wyklucza, że niektóre gry przygotowane przez wewnętrzne studia Sony, które pojawią się 2023 roku i w następnych latach, będą debiutować także na PlayStation 4. W opinii mężczyzny firma nie może zapomnieć o milionowej bazie aktywnych graczy na konsoli poprzedniej generacji. Dyrektor PS Studios nie wchodził w dalsze szczegóły na ten temat.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4000 zł

Słowa szefa PS Studios z jednej strony mogą rozczarować wielu posiadaczy najnowszych konsol, którzy liczyli, że firma skupi się tylko na PlayStation 5; z drugiej zaś ucieszą wszystkich, którzy z różnych powodów nie przesiedli się na nowszy sprzęt. Nie wiadomo na ten moment, jakie gry zagoszczą jeszcze na PS4, jednak najbliższe miesiące powinny przynieść odpowiedź na to pytanie. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na konkretne komunikaty od Sony.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!