Sony spodziewa się zwiększonej sprzedaży PlayStation 5. Firma liczy na udane święta

ps5 slim

Od momentu premiery PlayStation 5 konsola ta cieszy się wśród graczy z całego świata ogromnym zainteresowaniem. Początkowo jednak gracze musieli liczyć się ze sporymi niedoborami sprzętu, które spowodowane były przerwanymi łańcuchami dostaw podzespołów, a to dość mocno wpływało na liczbę sprzedanych egzemplarzy. Teraz jednak Japończycy, że nadchodzący okres świąteczny będzie wyjątkowy.

Sony mocno liczy na udaną sprzedaż konsol PlayStation 5

PS5 Slim
PS5 Slim

W trakcie ostatnio udzielonego wywiadu starszy wiceprezydent i szef marketingu Sony — Eric Lempel — stwierdził, że firma spodziewa się jednego z najmocniejszych sezonów świątecznych w swojej historii. Jednym z czynników, które na to wpłyną, ma być podaż, która coraz bardziej nadąża za popytem na PlayStation 5.

Poza tym biznesmen podkreśla, że obecnie ich konsola to świetny produkt, który uzupełniany jest świetnymi produkcjami, takimi jak np. wydany niedawno Spider-Man 2.

Nasze perspektywy dla PlayStation są bardzo mocne. Spodziewamy się jednego z najmocniejszych okresów świątecznych w historii, jeśli mowa o sprzedaży konsol. Bierze się to z połączenia faktów, że posiadamy świetny produkt oraz dostępne już tytuły, w tym świeżą premierę Marvel’s Spider-Man 2.

Eric Lempel

W wywiadzie poruszono też kwestię PlayStation VR i w tej materii przedstawiciel Sony był bardziej oszczędny w swoich deklaracjach. Tę linię sprzętową określił mianem raczkującego biznesu, który nigdy nie stanie dla korporacji jedynym sposobem do grania. Mimo wszystko jest to dla korporacji niezwykle ważna kategoria, która „pomaga w innowacjach”.

Przeczytaj też: Ranking monitorów do gier

Optymizmu przedstawicielom Sony raczej nie brakuje, ale zapewne mają ku temu poważne podstawy. Pytanie tylko, czy konsumenci spełnią prognozy graczy? Możliwe, że dowiemy się tego dopiero w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.