Sony mobilizuje się i dalej stawia na gry third-party. Firma zorganizowała specjalne spotkanie

Sony PlayStation

Po szeregu ostatnich pokazów posiadacze konsol PlayStation raczej nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia w kwestii gier ekskluzywnych. Im dalej w las, tym gorzej, bo na największe premiery od Japończyków zaplanowane są dopiero na lata 2025-2026. Firma jednak nie zamierza pozostawiać graczy bez żadnych gier, a dowodem na to ma być ostatnie spotkanie z partnerami.

Sony zorganizowało specjalne spotkanie z deweloperami third-party

Wiceprezes PlayStation i szef działu odpowiedzialnego za produkcję second-party i third-party ujawnił ostatnio na Twitterze/X, że odbyło się specjalne spotkanie z partnerskimi firmami, które dostarczałyby pozycje thirdy-party na konsole PlayStation. W ramach tegoż deweloperzy mogli przedstawić firmie swoje plany na nowe produkcje, a Japończycy najpewniej przedstawili deweloperom wizję przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co dokładnie zostało ustalone podczas tego spotkania? Nie sposób jasno stwierdzić, ale można zakładać, że Sony chciało dokonać swoistego przeglądu ofert dla potencjalnych gier third-party, które zasiliłoby ich portfolio. Jest to też świetna okazja na zawiązanie współpracy między wieloma firmami.

Stellar Blade
Stellar Blade

W ostatnim czasie to właśnie zewnętrzni deweloperzy stali się dla Sony prawdziwą podporą, dostarczając m.in. Stellar Blade czy Rise of the Ronin. O ile druga z tych gier raczej rynku nie podbiła, tak przygoda Eve okazała się nie tylko komercyjnym, ale i medialnym sukcesem, którego inne platformy mogły pozazdrościć.

Czy więc możemy spodziewać się, że w perspektywie czasu doczekamy się kolejnych gier third-party, które zapełnią lukę po wielkich hitach AAA? Bardzo możliwe i na pewno warto uważniej śledzić dalsze kroki Sony.

Źródło: Twitter/X: Christian Svensson

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.