Sony tworzy spółkę z deweloperami Palworld! Producent PlayStation może tworzyć alternatywę dla Pokemonów

Sony Palworld

Na początku 2024 roku jednym z największych hitów, jakie zadebiutowały w branży, jest bezapelacyjnie Palworld. Produkcja ta dość szybko zdobyła wręcz wirusową popularność i nawet teraz — jakiś czas po premierze — tytuł ten radzi sobie z tym całkiem dobrze. Okazuje się, że Sony ma wobec tej marki całkiem ambitne plany, które najwidoczniej zamierza wykorzystać.

Sony nawiązuje współpracę z Palworld

Palworld
Palworld

Najnowsze doniesienia Sony Music Entertainment, Aniplex oraz Pocketpair Inc. stworzyły spółkę Palworld Entertainment. Zgodnie z założeniami, jakie przyświecały założeniu tej firmy, chodzi przede wszystkim o rozwój i lepsze zasięgi dla całego IP opartego o te nietypowe stworki. Dodatkowo wchodzą do tego kwestie biznesowe oraz promowanie marki na różne inne sposoby poza samą grą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na mocy porozumień Sony ma zajmować się marketingiem Palworld na świecie i odpowiadać za tworzenie różnego rodzaju fanowskich przedmiotów. Jakby tego było mało, to japoński producent konsol ma być „powiązane” z dalszym rozwojem samej gry. Brzmi to ciekawie i zdaje się, że przedsiębiorstwo chce w dłuższej perspektywie nie tyle współpracować z Pocketpair, ile może nawet ich przejąć.

Cała sytuacja jest o tyle intrygująca, że Palworld do tej pory nie zadebiutowało jeszcze na konsolach PlayStation. To dopiero ma nastąpić, ale najwidoczniej Sony postanowiło od razu podjąć bardzo konkretne kroki. Czyżby rosła nam alternatywa dla Pokemonów? Być może

Źródło: Famitsu

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.