Sony znika z Turcji. Powodem „trudne środowisko biznesowe”

Sony PlayStation

Sony oficjalnie poinformowało o zamknięciu swojego tureckiego oddziału. Jako powód decyzji podano „trudne środowisko biznesowe” w tym kraju. Wsparcie dla szeregu klientów różnych usług oraz produktów japońskiej firmy ma jednak zostać zachowane.

Sony zamyka turecki oddział. Wsparcie dla klientów PlayStation nie ulegnie jednak zmianie

Zwiastun konsoli PS5

Wiadomość o zamknięciu tureckiego oddziału Sony pojawiła się w zeszłym tygodniu. Więcej szczegółów na ten temat przekazał rzecznik prasowy Sony, który uargumentował decyzję o zakończeniu działalności biura w Stambule „trudnym środowiskiem biznesowym”.

Sony zoptymalizowało swój zakres działalności dla produktów konsumenckich TV i Audio w Turcji ze względu na trudne środowisko biznesowe, które coraz bardziej wpływa na rentowność w tych konkretnych kategoriach w tym kraju.

Rzecznik prasowy Sony

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Co ważne dla tureckich graczy, Sony Interactive Entertainment zachowa wsparcie dla usług PlayStation w ich kraju. Jak jednak informuje National Turk, nieznana liczba pracowników stambulskiego oddziału japońskiej firmy będzie musiała pożegnać się z pracą. Ich obowiązki przejmie dystrybutor zewnętrzny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.