Sony znika z Turcji. Powodem „trudne środowisko biznesowe”

Sony

Sony oficjalnie poinformowało o zamknięciu swojego tureckiego oddziału. Jako powód decyzji podano „trudne środowisko biznesowe” w tym kraju. Wsparcie dla szeregu klientów różnych usług oraz produktów japońskiej firmy ma jednak zostać zachowane.

REKLAMA

Sony zamyka turecki oddział. Wsparcie dla klientów PlayStation nie ulegnie jednak zmianie

Zwiastun konsoli PS5

Wiadomość o zamknięciu tureckiego oddziału Sony pojawiła się w zeszłym tygodniu. Więcej szczegółów na ten temat przekazał rzecznik prasowy Sony, który uargumentował decyzję o zakończeniu działalności biura w Stambule „trudnym środowiskiem biznesowym”.

Sony zoptymalizowało swój zakres działalności dla produktów konsumenckich TV i Audio w Turcji ze względu na trudne środowisko biznesowe, które coraz bardziej wpływa na rentowność w tych konkretnych kategoriach w tym kraju.

Rzecznik prasowy Sony

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Co ważne dla tureckich graczy, Sony Interactive Entertainment zachowa wsparcie dla usług PlayStation w ich kraju. Jak jednak informuje National Turk, nieznana liczba pracowników stambulskiego oddziału japońskiej firmy będzie musiała pożegnać się z pracą. Ich obowiązki przejmie dystrybutor zewnętrzny.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać