Spider-Man 2 notuje świetny start w Wielkiej Brytanii, choć przegrywa z God of War Ragnarok

Spider-Man 2 God of War Ragnarok

Bez wątpienia tegorocznym asem w portfolio PlayStation był Spider-Man 2, którego piątkowa premiera wyczekiwana była przez rzesze graczy z całego świata. Wiele osób zastanawiało się, jak nowa odsłona przygód człowieka-pająka poradzi sobie na tle innych tytułów ekskluzywnych Sony. Pierwsze statystyki mówią o niezwykle mocnym starcie, jednak król może być tylko jeden.

Spider-Man 2 najwidoczniej nie wygrał z God of War Ragnarok pod względem sprzedaży w premierowym tygodniu

Redaktor naczelny portalu Gameindustry.biz — Christoper Dring — w najnowszym wpisie na Twitterze/X stwierdził, że Spider-Man 2 w fizycznych wydaniach zdominował zeszłotygodniowe listy sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Tym samym historia dwóch superbohaterów stała się czwartą co do wielkości premierą 2023 roku.

Na tle innych gier wydanych w 2023 roku produkcja Insomniac Games musiała ustąpić tylko The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, EA Sports FC 24 i Hogwarts Legacy.

Co ciekawe, nawet na tle innych tytułów ekskluzywnych od Sony Spider-Man 2 nie zajmuje pierwszego miejsca. To nadal zajmowane jest przez God of War Ragnarok, które wydane zostało w listopadzie 2022 roku. Pod względem fizycznych wydań widać też konkretny trend, bo w porównaniu ze Spider-Manem z rok 2018 najnowsza odsłona rozchodzi się zauważalnie gorzej.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Trzeba jednak pamiętać, że mowa wyłącznie o dystrybucji fizycznej, a dane dotyczące cyfrowych wydań powinny pojawić się w przeciągu kolejnych kilku dni. Można więc zakładać, że rezultat osiągnięty przez Spider-Mana 2 znacząco się poprawi. W Wy ograliście już Spider-Mana 2? Może czekacie na jakąś promocję? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.