Spider-Man 2 zaoferuje aż 3 tryby graficzne! Każdy z nich obsłuży ray-tracing

Spider-Man 2

Na taką wiadomość czekało zapewne wielu fanów, którzy nie mogą doczekać się wydania Spider-Man 2. Okazało się bowiem, że gra zaoferuje aż trzy tryby graficzne. Co więcej, każdy z nich będzie obsługiwać ray-tracing.

Spider-Man 2 – tryby graficzne, ray-tracing

Zwiastun Spider-Man 2

Jeden z dyrektorów studia Insomniac Mike Fitzgerald wypowiedział się ostatnio dla IGN-u. W wywiadzie potwierdził on, że Spider-Man 2 zaoferuje aż trzy tryby graficzne: 30, 40 i 60 FPS. Dodatkowo gra obsłuży technologię zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) i 120Hz.

A to oznacza, że możemy wykorzystać preferencje graczy dotyczące tego, jak chcą grać w grę, a także upewnić się, że wykorzystujemy wszystkie funkcje ich wyświetlacza w konsoli. Niezależnie od tego, czy masz telewizor VRR, telewizor 120 Hz, czy lubisz grać w 60 klatkach na sekundę, czy 30 lub 40, jeśli masz telewizor 120 Hz, możemy dostosować wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać tę technologię.

Mike Fitzgerald

Warto jednocześnie wspomnieć, że żaden z trybów nie zostanie pozbawiony ray-tracingu. Jak twierdzi twórca, Insomniac ma doświadczenie w projektowaniu gier na PS5, dzięki czemu Spider-Man 2 jest „kulminacją” wszystkiego, czego do tej pory zespół nauczył się w tej kwestii.

Dla nas to naprawdę kulminacja wszystkiego, czego nauczyliśmy się o tworzeniu gier na tę konsolę. Stworzyliśmy Spider-Man Remastered, Miles Morales oraz Ratchet and Clank. Tak więc, jako nasz czwarty tytuł na PS5, naprawdę mogliśmy wykorzystać wszystko, co widzieliśmy podczas tworzenia tych gier.

Nasz tryb wydajności dla tego tytułu ma domyślnie włączony ray-tracing. Naprawdę rozszerzyliśmy odbicia oparte na ray tracingu w całej grze. Dotyczy to wody i oceanów i naprawdę zapewnia bardziej realistyczny obraz w każdym miejscu.

Mike Fitzgerald

Trzeba przyznać, że osiągnięcie Insomniac brzmi imponująco. Pozostaje liczyć, że pozostali deweloperzy podążą tym śladem i również uda im się dostarczyć podobnie zoptymalizowane gry na konsole.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Spider-Man 2

Spider-Man 2 zadebiutuje już 20 października 2023 roku. Gra będzie dostępna wyłącznie na PS5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.