Spider-Man The Great Web wyciekło! Sony ubiło świetnie zapowiadającą się grę

Spider-Man The Great Web-2

Insomniac Games najwidoczniej nadal zbiera owoce ataku hakerskiego, jaki dotknął ich w grudniu 2023 roku. Wtedy to na światło dzienne wyszły setki (jeśli nie tysiące) wrażliwych danych związanych m.in. z nadchodzącymi projektami studia, takimi jak Wolverine. Okazuje się, że teraz do sieci trafił jeszcze jeden materiał i tym razem pokazuje on potencjał, jaki drzemał w jednym z projektów związanych z Człowiekiem-pająkiem.

Spider-Man The Great Web, czyli kooperacyjna przygoda w świecie Marvela, która nigdy nie trafi do sprzedaży

Spider-Man The Great Web
Spider-Man The Great Web

Spider-Man The Great Weeb — bo tak nazywał się ów projekt — miał być najwidoczniej grą-usługą, która bazowałaby na znanym marvelowskim IP. Twórcy przewidywali grę w kooperacji dla pięciu osób jednocześnie, a najnowszy przeciek pokazuj, że planowano co najmniej kilka intrygujących rozwiązań związanych z tą grą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pod względem „fabuły” projekt budowano by na bazie multiwersum, gdzie gracze, jako przedstawiciele różnych wymiarów przenikaliby do siebie, aby wspólnie walczyć ze złem. Oczywiście nie brakłoby tutaj opcji personalizacji postaci i efektownych starć m.in. z Sinister Six.

Spider-Man The Great Web-1
Spider-Man The Great Web-1

Ostatecznie jednak Sony zdecydowało się ubić tę grę i zapewne nigdy nie będzie dane nam poznać większej liczby szczegółów z nią związanych. Niestety, nie jest jasne, dlaczego japońskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na taki zabieg. Sytuacja jest tym dziwniejsza, że projekt wygląda, jakby faktycznie był niemal gotowy do wprowadzenia na rynek.

Fani przygód Człowieka-pająka zapewne będą tym faktem niezwykle rozczarowani, wszakże taki model rozgrywki stanowi wręcz spełnienie marzeń dla grania w kooperacji. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak mogło się to finalnie prezentować, to jedyny znany trailer dostępny jest pod tym adresem.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.