Gdzie się podział Splinter Cell Remake? Gracze pytają, Ubisoft chyba udaje, że nie ma tematu

splinter cell remake

Wobec Ubisoft Forward wielu graczy spodziewało się zapowiedzi i aktualizacji dotyczących wielu interesujących gier. Rzeczywiście, kilka nich faktycznie dane nam było obejrzeć, jednak pewna grupa graczy nadal jest niezadowolona, bo na pokazie zabrakło jednej konkretnej pozycji. Mowa oczywiście o Splinter Cell Remake…

Splinter Cell Remake wielkim nieobecnym Ubisoft Forward

Przed pokazem część graczy, którym nie jest obojętny dalszy los marki Splinter Cell liczyła, że Ubisoft wreszcie ujawni coś więcej na temat wyczekiwanego odświeżenia kultowej produkcji. Tym razem jednak musieli oni poczuć gorzki smak rozczarowania, bo na wydarzeniu nie poświęcono tej produkcji nawet sekundy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rozczarowanie nie powinno dziwić, zwłaszcza że francuski wydawca już jakiś czas temu zapowiedział, że odświeżenie powstaje, lecz od tego czasu słuch o niej zaginął. Sytuacja przypomina nieco problemy Star Wars KOTOR Remake, który od lat wisi w piekle deweloperskim, jednak w przypadku tej pozycji dochodziły do nas wieści o piętrzących się problemach. W przypadku Splinter Cell Remake nie wiemy w zasadzie nic.

Nie można wykluczyć teorii, wedle której gra albo została całkowicie skasowana, albo prace nad nią zaczęto od zera. Jeden i drugi przypadek nie brzmi szczególnie zachęcająco, zwłaszcza dla fanów, którzy od kilku ładnych lat nie mogą doczekać się jakiejkolwiek godnej odsłony tego IP.

Trzeba też pamiętać, że problemy produkcyjne w szeregach Ubisoftu to znak, że gra (jeśli w ogóle wyjdzie) może znacząco odbiegać od standardów, jakich oczekują gracze. Żeby daleko nie szukać, to warto przytoczyć tutaj przykład Skull and Bones, którego produkcja szła Ubisoftowi jak po grudzie, a na koniec i tak gracze odwrócili się od tej pozycji i teraz przytaczana jest bardziej w formie żartu lub dla zobrazowania niespełnionych oczekiwań. Czy tak będzie w przypadku Splinter Cell Remake? Oby nie, ale tutaj naprawdę ciężko o jakikolwiek entuzjazm.

Źródło: Twitter/X:LegacyKillaHD

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.