Sprzedaż gier w Europie w styczniu 2023. Nintendo ma powody do radości

Fire Emblem Engage

Na portalu GameIndustry.biz pojawiły nowe dane, które pozwalają nam rzucić okiem na wyniki sprzedażowe z poprzedniego miesiąca dla naszego regionu – Europy. Według nich śmiało można stwierdzić, że Nintendo zdecydowanie miało w zeszłym miesiącu powody do radości. Na liście pojawiły się bowiem aż 4 produkcje stworzone przez „Big N”.

Najczęściej sprzedawane gry w Europie w styczniu 2023

Zwiastun Nintendo Switch Sports

Ogólnie rzecz biorąc, początek listy najczęściej sprzedawanych gier w Europie w styczniu 2023 nikogo nie zdziwi. Na jej szczycie królują bowiem znane wszystkim graczom produkcje – FIFA 23, GTA 5 czy Red Dead Redemption 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto wyróżnić jednak dodatkowo Nintendo. Przyglądając się całemu zestawieniu, zauważymy aż 4 gry stworzone przez Japończyków. Żadna inna firma nie odnotowała takiego wyniku, ale Rockstar i EA tworzą solidną grupę pościgową z 3 tytułami na liście. Nie przedłużając zbędnie, oto dane przedstawiające najchętniej sprzedawane gry w Europie w styczniu 2023:

TytułProducent
FIFA 23EA
Grand Theft Auto 5Rockstar
Red Dead Redemption 2Rockstar
Call of Duty: Modern Warfare 2Activision Blizzard
God of War RagnarokSony
Dead SpaceEA
Nintendo Switch Sports*Nintendo
Mario Kart 8: Deluxe*Nintendo
NBA 2K232K
Elden RingBandai Namco
Forspoken Square Enix
Fire Emblem Engage*Nintendo
Sid Meier’s Civilization VI2k
Grand Theft Auto OnlineRockstar
Pokémon Scarlet & Violet*Nintendo
One Piece OdysseyBandai Namco
God of WarSony
Minecraft: Nintendo Switch EditionMojang
It Takes TwoEA
Tom Clancy’s Rainbow Six: SiegeUbisoft
* – brak danych dla sprzedaży internetowej

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Przypomnijmy jeszcze na końcu, że w przypadku konsol ranking sprzedażowy za styczeń 2023 wskazuje na dobry początek roku dla PS5. Platforma do grania od Sony jest już nareszcie częściej dostępna w sklepach, co poskutkowało zwiększonym zainteresowaniem nabywców.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.